«Рада національних товариств Миколаївської області» оголошує конкурс «Мова кожного народу – неповторна і – своя»

Інформація про конкурс творів

«Мова кожного народу – неповторна і – своя»

до Міжнародного дня рідної мови

Засновник і організатор: ГС «Рада національних товариств Миколаївської області».

Учасники конкурсу

 До участі в конкурсі запрошуються етнічні  громади міста й області, України

(вік учасників не обмежений, але бажана участь у ньому дітей і молоді); школярі ЗОШ й студенти ВНЗ Миколаєва й Миколаївської області, представники національних меншин. Конкурс відкритий для дітей і молоді будь-якої національності, але пріоритет буде надаватися творам представників саме з етнічних громад (окрім власної літературної творчості, яка буде розглядатися від усіх учасників конкурсу).

Порядок проведення конкурсу

На конкурс приймаються прозові, поетичні, публіцистичні, драматургічні роботи в різних жанрах за такими темами (на вибір учасника):

  • «Мова кожного народу – неповторна і – своя» (історія, сьогодення, майбутнє рідної мови, історичної батьківщини й України; роль рідної мови в житті людини й історії народу, розвитку його культури; мова і духовний світ людини; краса і неповторність рідної мови, мов світу).
  • «Від історії родини – до історії народу» (історія моєї родини і її зв’язок і вплив на історію краю, роль сім’ї в збереженні мови і традицій народу).
  • «Я і культурна спадщина мого народу» (що я знаю про пам’ятки архітектури, літератури, мистецтва й ін., національні свята й традиції, особливості національного характеру, видатних діячів мого народу; про відомих людей Миколаївщини й України, представників мого народу і їх внесок у розвиток рідного краю й України; про пам’ятки історії і культури мого народу на українській землі; як ці культурні цінності впливають на мене, чи відчуваю я себе частиною свого народу чи етнічної групи, як зберегти мову й національні традиції й особливості, культурну спадщину в сучасному глобалізованому й багатокультурному світі).

На конкурс приймається також власна літературна творчість (вірші, оповідання, казки, невеличкі п’єси тощо), кращі з яких увійдуть до 4 розділу альманаху «Мова рідна, слово рідне».

Роботи подаються українською, російською, рідною мовами або мовою, що вивчається (з перекладом українською/російською). Заохочується використання ілюстративного матеріалу (в тому числі й власних ілюстрацій до твору). Частина роботи повинна бути представлена рідною мовою або мовою, що вивчається (з перекладом українською/російською).

Робота повинна містити інформацію про автора: ПІБ, місце навчання/роботи, яке національне товариство представляє, контактний телефон; для студентів: назва вищого навчального закладу, факультет, номер групи.

Обсяг творчої роботи – до 6 друкованих сторінок (12-14 шрифт Times New Roman).

Роботи (в друкованому і електронному виглядах) приймаються до 15 лютого у Центрі етнічних громад Миколаївського муніципального колегіуму ім. В. Д. Чайки (вул. Котельна, 8, каб. № 310, м. Миколаїв, 54003, тел. 58-30-72, 093 982 10 04) або надсилаються електронною поштою на таку електронну адресу: sovetno@ukr.net (друкований варіант – звичайною поштою на адресу, вказану вище). Твори, які не будуть подані в друкованому вигляді, розглядатися не будуть.

Роботи оцінюються журі. Переможці конкурсу нагороджуються дипломами й подарунками, а їхні твори будуть опубліковані у восьмому випуску альманаху «Мова рідна, слово рідне».

Результати конкурсу будуть висвітлюватися засобами масової інформації. Переможці будуть названі 21 лютого, у Міжнародний день рідної мови.

Додаткову інформацію про конкурс можна отримати за телефоном: 093 982 10 04.