Генеральне консульство Греції в Одесі та ГО “Греки Одеси” закликають проголосувати проти перейменування вулиці Інглезі

Звернення голови Громадської організації “Греки Одеси” Єлизавети Кузьмінської-Поліхроніді, яке було опубліковане у Фейсбуці https://www.facebook.com/elizaveta.kuzminskayapolykhronidi

Дорогі друзі! Дуже просимо Вас взяти участь у голосуванні, тому що мерія хоче повернути стару назву вулиці імені Дмитра Спиридоновича Інглезі.

Для довідки – дуже стисло:

 Дмитро Спиридонович Інглезі ще, коли Одеса була Хаджибеєм, 16-річним хлопчиськом разом із дядьком відбив у її берегів турецьке судно, поміняв прапор і став воювати з турками на боці царської Росії. Потім оселився в Одесі, став купцем 1 гільдії, у 1821-1822 році був міським головою Одеси.

Під час декількох епідемій купував хліб й інші продукти, привозив їх до Одеси на своїх судах, і безкоштовно роздавав населенню. Збирав гроші для «Філікі Етерія», звільняв біженців з Греції і Туреччини, викуповував у турків полонених моряків, багаторазово був нагороджений як Грецією, так і Росією, будував наш госпіталь тощо.

Звернення Генерального Консульства Греції в Одесі

Доброго дня!

Нижче ми відправляємо покликання на сайт, на якому мерія Одеси проводить електронне голосування з питання перейменування вулиці Інглезі. Видно, що голосів за перейменування вулиці значно більше. Тому ми настійно закликаємо Вас мобілізувати членів грецьких громад Одеси, друзів громад, Ваших соратників або прихильників і проголосувати проти перейменування вулиці Інглезі, щоб, зокрема, уникнути цього негативного розвитку подій.

З нашого боку, Генконсул направив Одеському міському голові лист проти перейменування вулиці Інглезі і продовжує уважно стежити за цим питанням.

Ми вважаємо, що Ваша активна участь призведе до бажаного позитивного вирішення цього питання і стане ключовим додатковим аргументом на користь запобігання перейменування вулиці Інглезі.

Покликання на сайт, на якому мерія Одеси проводить електронне голосування з питання перейменування вулиці Інглезі https://citizen.odessa.ua/discussion/2020-11?fbclid=IwAR1jujeeFlOm4XZA8vBCjNUlYYXIB51Qa_LLlHMthgurXw65ejetu4Ndbxk

Фото: https://suspilne.media/63783-perejmenuvanna-vulic-uinp-vistupiv-proti-planiv-miskogo-golovi-odesi/