Василопіта – 2021

Розширене засідання Ради Маріупольського товариства греків, присвячене новорічним грецьким традиціям, щорічно проходило весело, при повному залі ГКЦ “Меотида”. Зі зрозумілих причин цього разу захід пройшов скромно: були присутні тільки члени Ради і співробітники. Але для нас було важливо дотриматись традиції розрізання “василопіти”.
На цей раз пощастило Акритовій Ганні Михайлівні, їй дістався шматок пирога з монетою!
Нагадаємо, що у Греції в урочистий момент розрізання «Василопіти» дотримуються особливого ритуалу. Перший шматок призначений Христу або Святому Василю. Далі – всім членам сім’ї за віком (навіть тим, хто відсутній). Якщо монетка дістанеться Христу або Святому Василю, на неї купують у церкві лампадку, яку запалюють перед іконостасом. Якщо монета дістанеться відсутньому члену сім’ї, на неї купують свічку, запалюють її на честь Св. Василя і просять святого охороняти його, а також швидше повернути в сім’ю живим і здоровим.
Рада Маріупольського товариства греків вітає всіх із Новим роком, бажає всім здоров’я, миру, якнайшвидшого закінчення карантину, подолання труднощів, які приніс минулий рік, удачі в новому році у всіх починаннях!
Рада МТГ.