Художник Олександр Стіліануді народився і помер в Одесі

Одеса була батьківщиною для багатьох відомих свого часу художників, драматургів, архітекторів і поетів. 27 січня 1868 року в Одесі народився Олександр Стіліануді. Живописець, педагог. Яскравий представник південноросійської школи живопису, секретар правління Товариства південноросійських художників. Один з творців Товариства імені К. Костанді в Одесі (1922).

Одеський художник Олександр Стіліануді з’явився на світ в Одесі, в родині грецького підданого, бухгалтера Миколи Стіліануді.

За бажанням батька, Олександр вступив в комерційне училище, однак робота з цифрами його не приваблювала. І він закінчив Одеську школу малювання – з медалями за живопис, акварель і малюнок, і вступив до Академії мистецтв у Санкт-Петербурзі. Там його викладачами були Куїнджі і Рєпін.

У 1937 році був заарештований і розстріляний єдиний син Стіліануді – Микола. Після смерті першої дружини Стіліануді одружився зі старшою донькою Костанді Ганні.

До кінця життя він викладав живопис і креслення в різних навчальних закладах Одеси, зокрема, в стройпрофтехшколе, де вчилися Сергій Корольов і Валентин Глушко. Після війни працював у Водному інституті.

Помер Стіліануді 4 грудня 1948 року в Одесі. Похований на II Християнському кладовищі.