«Обрядові страви маріупольських греків»

27 січня 2021 року в Грецькому культурному центрі «Меотида» за підтримки Федерації грецьких товариств України та Маріупольського державного університету відбулася презентація книги «Обрядові страви маріупольських греків».  Авторами книги стали представники педагогічного колективу маріупольської спеціалізованої школи з поглибленим вивченням новогрецької мови №46 (смт Старий Крим) Наметченюк Г.В., Леонідова Н.Г. та Бельбєклі К.В.  Це неймовірно важлива подія не тільки для авторів цього видання, а й для всієї громади маріупольських греків.

Незважаючи на свою назву, це видання – не про кулінарію. В першу чергу, воно про обрядовість греків, про традиції надазовських греків. Науковий зміст книги супроводжується рецептами, але вони є додатками, як і страви,  – атрибутами цього глибокого сакрального світу традицій наших пращурів. Книга багата на описи традиційності та

аналіз обрядів, а страви розглядаються першочергово з точки зору символізму та етнології, а не тільки кулінарії.

Сама презентація книги, хоч і носила науковий характер, пройшла у затишній сімейній атмосфері, яка передавала весь дух згуртованості грецької громади.

Автори виступили з доповідями про книгу, про те, якою кропіткою роботою були пошук даних, систематизація інформації та шлях до видання. Презентація продовжилась частуванням національними грецькими стравами та душевними бесідами.

Громадськість селища Старий Крим, педагогічний колектив школи №46 щиро подякували голові Федерації грецьких товариств України О.І. Проценко-Пічаджи, ректору Маріупольського державного університету М.В.Трофименку, зав. кафедрою економіки та міжнародних економічних відносин Маріупольського державного університету Ю.І. Чентукову, які надали неоціненну допомогу з виданням книги.

Свою вдячність громада також висловила кафедрі історичних дисциплін, а саме Новіковій С.В., доценту, кандидату історичних наук МДУ, за небайдуже ставлення та науковий супровід у написані дослідницьких робіт, також почесним гостям презентації – викладачам кафедри грецької філології та перекладу МДУ на чолі з доцентом, кандидатом філологічних наук Ю.В. Жаріковою.

Ця книга – не тільки доказ того, що грецька культура продовжує життя у своїх нащадках, а й нагадування нам про те, ким ми є та звідки наше коріння. Наразі наше завдання – заохочувати молодь до зацікавлення своїм минулим. Також дуже важливо те, що метою цією книги є не тільки прищеплення любові до свого народу, а й формування поваги до кожної нації.

Згуртованість народів і збереження культури – запорука миру, що дуже актуально в наш час. І для кожного з нас важливою подією є те, що ця книга віднині є частиною спадщини культури греків Надазов’я.

 

Пресслужба ФГТУ.