У Маріуполі покажуть фільми про грецьку спадщину Приазов’я

Олег Рисьєв

У Маріуполі готується до прем’єри трьохсерійний фільм про історію та культуру греків Приазов’я. 

Показ першої серії під назвою «Маріуполь – місто з грецьким корінням» відбувся 26 січня, ще дві частини будуть опубліковані в першій половині лютого. Про це PR.UA повідомила голова Федерації грецьких товариств України Олександра Проценко-Пічаджі.

«Маріуполь – центр еллінізму в Україні, це унікальне місто, історичний шлях якого неможливо уявити без надазовскіх греків. Фільм розповідає про греків через призму їх традицій, культури та їхнього внеску у розбудову Маріуполя», – поділилася Проценко-Пічаджі.

Перша серія, «Маріуполь – місто з грецьким корінням», розповідає про заснування Маріуполя і сіл Приазов’я греками-вихідцями з Криму, про їх побут і культуру, а також про відомих греків-маріупольців, серед яких Митрополит Ігнатій, Феоктист Хартахай, Олександр Хараджаєв, Архип Куїнджі та багато інших.

«У другому фільмі глядачі дізнаються про культуру грецьких сіл Донецької області, які колись входили до маріупольського округу. У кожному селі є щось унікальне і пам’ятне. Третій фільм буде присвячений національній кухні надазовскіх греків», – зазначає Олександра Проценко-Пічаджі.

До створення фільму залучалися експерти з маріупольських університетів. Фільм є спільним проектом Федерації грецьких товариств України та USAID Democratic Governance East Activity.

Прем’єра першої серії відбулася онлайн 26 січня. Показ другої і третьої серій відбудеться в першій половині лютого.

«Наш фільм, ідея якого зародилася ще в минулому році, приурочений відразу до двох пам’ятних дат – 25-річчя діяльності ФГТУ і 240-річчя заснування грецьких сіл в Приазов’ї», – розповіла Проценко-Пічаджі.