Неймовірні села України 2020: “грецьке” село Санжійка, Одеська область

Одним із найбільш відвідуваних місць літа-2020 стало село Санжійка на Одещині. Саме тут знаходиться однойменний маяк та мальовниче урвище над морем, які привертають увагу подорожуючих. А ще Санжійку сміливо можна назвати «грецьким селом», адже тут мешкають переважно греки.

У 2017 році село увійшло до Дальницької ОТГ. З того часу його інфраструктура значно покращилася. Було здійснено капітальний ремонт пішохідних доріжок, вуличного освітлення та водогону, а також встановлені водонапірні башти. У селі працює ФАП, який обслуговує місцевих мешканців, та придбана машина швидкої допомоги.

У громаді працює багато фермерів, які вирощують виноград, кавуни та дині. Проте в аграрному напрямку є проблеми. Стійкі посухи, постійні вітри та пекуче сонце вже декілька років приносять аграріям великі збитки. Є можливість проведення штучного поливу, але це потребує великих коштів.

«Головним питанням, яким ми переймаємося, є екологічні проблеми рідного краю: несанкціоновані сміттєзвалища, ерозія та зсуви, які знищують узбережжя Чорного моря. Ми віримо, що організація зеленого туризму дозволить привернути увагу суспільства до цих проблем», — розповідає директор Дальницької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Наталія Цісар.

Діти з місцевої школи вже організовують оглядові екскурсії «Санжійка — перлина на березі Чорного моря» для вчителів з інших шкіл, учнів із сусіднього міста та іноземних гостей. Діти-екскурсоводи показують відвідувачам села будинок письменника Паустовського та маяк, місце на узбережжі, де любив виконувати пісні Висоцький, місця зйомок фільмів «Д’Артаньян і три мушкетери» та «Приморський бульвар». Після екскурсії гостей села пригощають юшкою зі свіжої риби, що водиться у водах Чорного моря, місцевими овочами та фруктами.