У Маріуполі відкрилась виставка присвячена 180-річчю з дня народження А.І. Куїнджі

У художньому музеї ім. А.І. Куїнджі (м.Маріуполь, вул. Георгіївська,58 ) відкрилась виставка з колекції музею, присвячена 180 – річчю з дня народження А.І. Куїнджі. Про це повідомляє інформаційний портал “Маріуполь – туристичне місто” https://www.facebook.com/mistoMarii/
На виставці можна побачити картини, які експонувалися на першому Меморіалі Куїнджі 1973 року. Це перша спроба відновити експозицію виставки, яка вже стала історією.
Для першого меморіалу було відібрано понад 300 картин славетних майстрів пейзажного живопису. Серед авторів значилися Т.Н. Яблонська, М.П. Глущенко, С.Ф. Захаров, В.П. Цветкова, І.С. Марчук, а також відомі донецькі художники В. Толочко, Ф. Махоніна, П. Шакало. Експонувались полотна нашіх земляків: В. К. Константінова, П.О. Кота, О.Б. Ковальова, А.О. Махотіна, Л.І Пономарьової, В.І. Кофанова, Л.І Бондаренко, О.Г. Бондаренко, І.О. Пузя, В.І.Зарбі.
Виставка приймала відвідувачів два місяці, а після ії завершення журі відібрало кращі полотна митців для передачі в дар у зібрання краєзнавчого музею міста. Саме ці картини зможуть побачити відвідувачі художнього музею ім. А.І. Куїнджі.
У шести експозиційних залах другого поверху розмістили більше 60 картин митців з Києва, Харкова, Одеси, Львова, Полтави, Донецька, Маріуполя. Більшість художників тієї виставки вже давно приєднались до вічності, але їх майстерність, талант та високий професійний рівень продовжують надихати і художників теперішнього часу і глядачів небайдужих до пейзажного живопису.
Виставка, яка присвячена пам’яті геніального митця А.І.Куїнджі буде чекати глядачів до кінця березня 2021 р.