Надазовські греки відмітили Міжнародний день рідної мови (ВІДЕО)

«Яке прекрасне рідне слово!

Воно – не світ, а всі світи!»

21 лютого 2021 року у Культурному центрі Маріупольського товариства греків «Меотида» відбулися урочистості, присвячені Міжнародному дню рідної мови. Це свято ЮНЕСКО започаткувало в листопаді 1999 року за пропозицією Бангладеш, де 21 лютого традиційно вшановували пам’ять загиблих за рідну мову.

Глибинний зміст цього свята ― сприяти багатому культурному та мовному різноманіттю народів світу, адже збереження багатомовності дає можливість зберегти не тільки унікальний погляд на тисячолітню історію і культуру народу, але й формувати в суспільстві атмосферу толерантності та поваги до носіїв різних мов.

Усвідомлюючи важливість розвитку української мови та збереження й підтримки мов надазовських греків Маріупольське товариство греків при підтримці Федерації грецьких товариств України організувало культурно-мистецький захід, присвячений Міжнародному дню рідної мови, «КАРДЪАКОМ ТУ ГЛОСА! АНА ДИЛІМ! РІДНА МОВА МОЯ!».

Голова Маріупольського товариства греків Надія Чапні, відкриваючи захід, зазначила, що його метою є закликати надазовських греків розвивати й спілкуватися рідними мовами, привернути увагу до проблем збереження і розвитку румейської та урумської мов.

У рамках програми відбулися зустрічі із відомими громадськими діячами грецького руху, які розказали про мови надазовських греків як одну зі складових національної ідентичності та про важливість їхнього збереження. Так, цікаву презентацію про свого батька, відомого фольклориста Едуарда Хаджинова, підготувала членкіня Маріупольського товариства греків Афіна Хаджинова.

Захід супроводжували виступи відомих румейських та урумських поетів Надазов’я: Кірікії Хавани, Григорія Данченка-Меотіса, Василя Папазова, Анатолія Корони.

У святковій програмі взяли участь і найкращі грецькі творчі колективи Надазов’я: народний грецький пошуково-дослідницький ансамбль «Бір тайфа» (худ.керівник О.Аритова), зразковий ансамбль грецького танцю «Зорба» (худ. керівники М.Дангулжи та С.Білоус), а також учні Грецької недільної школи Маріупольського товариства греків та студенти МДУ.

Лунали поезії Г.Костоправа, Л.Кір’якова, Д.Папуша, В.Бахтаріса. Лауреат Міжнародного фестивалю грецької пісні ім. Т.Каци Діана Хаджинова виконала румейську пісню на слова і музику Людмили Хандельди «Вай, ту іпну-м».

Від імені голови Федерації грецьких товариств України організаторів та учасників заходу тепло привітала перший заступник голови ФГТУ Олена Добра.

Під час заходу усі бажаючі могли ознайомитися із поетичними збірками мовами надазовських греків, які були представлені на виставці.

 

Пресслужба ФГТУ.