Створимо разом онлайн-клуб з вивчення урумської та румейської мов!

25 лютого 2021 року Відділ молоді виконкому ФГТУ провів онлайн-захід, приурочений до Міжнародного дня рідної мови та Всесвітнього дня грецької мови. Захід відбувся на платформі ZOOM.
На заході були присутні 22 представники грецьких молодіжних організацій та відділів молоді при грецьких товариствах. Лідери та активісти грецького молодіжного руху обговорили тему розвитку мов надазовських греків і новогрецької мови. Учасники заходу прийшли до висновку, що ідентичність надазовських греків великою мірою базується саме на їхніх мовах. Знання урумської та/або румейської мов робить наших надазовських греків унікальними і відмінними від інших грецьких діаспор, розпорошених по світу.
Кожен із учасників висловив свої пропозиції та думки щодо заходів із популяризації мов надазовських греків та викладання новогрецької мови, які повинні впроваджувати Відділ молоді виконкому ФГТУ та грецькі молодіжні осередки на місцях.
Було висунуто пропозицію щодо організації Вечірнього Онлайн-Клубу з вивчення урумської та румейської мов.
Не може не тішити той факт, що грецька молодь України, маючи велике бажання вчити новогрецьку мову, при цьому розуміє важливість збереження мов надазовських греків. Адже мови надазовських греків – урумська і румейська – є неабиякою унікальною складовою мовного розмаїття нашої країни.
Дорогі друзі! Якщо у вас є знайомі або колеги, котрі зможуть приєднатися до нас і допомогти молоді поринути у захопливий світ урумської та румейської мов у якості вчителя, – напишіть нам в коментарях або звертайтесь за поданими нижче контактами.
Для зв‘язку:
Пошта: greekyouth.ua@gmail.com
Завідуюча Відділом молоді: Шапурма Крістіна Володимирівна
Контактний номер: +38 067 523 83 08
Покликання на сторінку Відділу молоді  https://instagram.com/greek_youth_ua?igshid=1a8q195exvxbe