Краснополянське територіальне товариство греків відсвяткувало свій 25-річний ювілей

20 березня Краснополянське територіальне товариство греків відсвяткувало свій 25-річний ювілей! З цієї нагоди у місцевому Будинку культури був влаштований урочистий захід. На гостей чекали виставка малюнків та страв кухні надазовських греків і святковий концерт.
Від імені Федерації грецьких товариств України голову Краснополянського територіального товариства греків Артура Узбека та усіх членів товариства тепло привітала зі святом відповідальний секретар ФГТУ Олена Шобонець.
Шановний Артуре Володимировичу!
Дорогі краснополянські греки!
Від імені Ради Федерації грецьких товариств України щиро вітаємо Вас із 25-річним ювілеєм Вашого славетного товариства!
Ви – гідні нащадки кримських греків-переселенців, які, незважаючи на драматичні періоди історії, вижили, зберегли свою мову, культуру, традиції. 235 років у злагоді і гармонії з багатонаціональним населенням Красної Поляни Ви зберігаєте та розвиваєте самобутню грецьку культуру.
Завдяки інтересу до історії і культури своїх предків, зусиллями патріота Узбека А.В., у 1996 році було створено сільське грецьке товариство. Артур Володимирович і донині є незмінним головою товариства.
Краснополянське територіальне товариство греків, яке в ці дні відзначає своє 25-річчя, черпає цілющу силу в патріотизмі, мудрості, гідних справах старших поколінь, що зберегли православ’я, еллінізм і свій етнос, в свідомості, духовності і толерантності сучасних еллінів.
Вагомий Ваш внесок у розвиток грецької культури, збереження історичної пам’яті та традицій. Грецький танцювальний колектив «Калі Архі», який був створений на початку становлення товариства, плідно працює і зараз.
Доброю традицією стало проведення заходів, присвячених найвизначнішим грецьким святам: Дню «Охі» та Дню Незалежності Греції.
Яскравим вінцем Вашої самовідданої громадської діяльності стало успішне проведення в селі першого Всеукраінського фестивалю грецької культури «Мега Йорти».
Завдяки плідній діяльності товариства, в селі розвивається грецька освіта, культура, традиції; греки все більше дорожать і пишаються своїм походженням, історією та досягненнями предків.
Ви активні учасники громадського життя Великоновосілківського районного товариства греків і Федерації грецьких товариств України, міцна ланка українського еллінізму.
У ювілейний рік життєдіяльності товариства від душі бажаємо Вам світлої дороги, нових ефективних звершень у громадській роботі на благо греків, процвітання товариства, а всім одноплемінникам і поціновувачам грецької культури – життєствердної сили духу, міцного здоров’я, сімейного благополуччя, наснаги, любові та миру.
Χρόνια πολλά!
Голова Федерації
грецьких товариств України
О.І. Проценко-Пічаджи,
Відповідальний секретар ФГТУ
О.Г.Шобонець.