У Маріуполі відзначили День Незалежності Греції

23 березня у Маріуполі, в актовій залі Маріупольського державного університету, відбувся урочистий захід, присвячений святкуванню 200-річчя Дня національного відродження Греції.
Організаторами заходу виступили: Федерація грецьких товариств України, Маріупольський державний університет.
У своїх виступах організатори та почесні гості: голова Федерації грецьких товариств України Олександра Проценко-Пічаджи, Виконуючий обов’язки Генерального Консула Греції в Маріуполі Георгіос Зоніос, секретар Маріупольської міської ради Ксенія Сухова, Почесний Консул Республіки Кіпр в Маріуполі, Радник ректора Маріупольського державного університету, професор Костянтин Балабанов, Депутат Верховної Ради України, член Ради ФГТУ Дмитро Лубінець, голова Маріупольської районної державної адміністрація Наталія Букрєєва і голова Маріупольської районної ради, член Ради Федерації грецьких товариств України Степан Махсма – відзначили, що 25 березня – особлива святкова дата, шанована греками усього світу. Вона є уособленням слави грецького народу, символом його національного відродження. Цей день поклав початок тривалої кровопролитної боротьби грецьких патріотів за свободу після майже чотирьох страшних століть турецького рабства.
«Більше 350 років Греція перебувала під впливом Османської імперії. І сьогодні ми святкуємо 200-річчя тієї визвольної війни, яка дала незалежність і свободу народу Греції. Я вас всіх вітаю. І хочу побажати, щоб у кожній родині панував мир і благоденство. Нехай закінчиться і ця війна. І нехай любов і віра завжди перемагають», — промовила на відкритті заходу голова Федерації грецьких товариств Олександра Проценко.
Також почесні гості наголосили на тому, що особливу роль у звільненні Греції відіграє Україна, адже саме на землях сучасної України, в Одесі та Ізмаїлі, здійснювалася підготовка Грецької революції 1821 р., в Одесі було засновано грецьку національну таємну організацію «Філікі Етерія», очільники якої прагнули звільнити Грецію від османського ярма. На початку жовтня 1820 р. в Ізмаїлі під керівництвом А. Іпсіланті відбулась значна військова рада «Філікі Етерії» за участю її найвизначніших керівників, на якій обговорювалися різні плани підготовки до національно-визвольного повстання в Греції.
В урочистому заході з нагоди святкування Дня Незалежності Греції взяли участь кращі творчі колективи МДУ, Маріуполя і Приазов’я, а також учні шкіл, у яких вивчається новогрецька мова.
Фото: Лев Сандалов.
Пресслужба ФГТУ.