«Музика Греції від Візантії до наших днів»

Посольство Грецької Республіки в Україні

 Будівельна компанія  «Гефест»

 Харківська обласна філармонія

 Громадська організація «Харківське міське товариство греків «Геліос»

 ПРЕС-РЕЛІЗ

до концерту «Музика Греції  від Візантії до наших днів».

 

3 квітня 2021  року о 18-30, в рамках Фестивалю грецької культури, у новій органній залі Харківської обласної філармонії  (вулиця Римарська, 21) відбудеться  концерт  «Музика Греції  від Візантії до наших днів».

 Концерт присвячений  знаменній даті  200-річчю від початку  Грецької Революції.

 

Захід  проводиться за сприяння Посольства Грецької Республіки в Україні   та за фінансової підтримки  виконавчого директора будівельної компанії «Гефест»      Бумбураса Васіліоса.

 

У концерті берут участь:  Лауреати міжнародних конкурсів Іріні Ціракіду – вокал  (Греція),  Йоргос Калудіс – класична критська ліра, віолончель (Греція), Христина Панделі – фортепіано  (Греція),  Ірина Денисенко – фортепіано  (Україна),  Наталія Полікарпова – вокал (Україна), Катерина Курдіновська  – вокал (Україна), а також ансамбль грецького танцю «Армонія» (Україна).

 

                                                              З історії свята

 

Чотири століття  Греція перебувала під ярмом Османської імперії.

25 березня 1821 року, в день Благовіщення,  у монастирі Агія Лавра у Калавриті вперше пролунав заклик «Свобода або смерть!», і  митрополит Герман Патрський підняв знамено Грецької Революції.

Далі були  вісім  років важкої, але переможної  боротьби  за незалежність.  За цей час  у Греції було мобілізовано 100 тисяч солдатів, майже половина з яких загинула.

Однак  ці жертви не  були  марними: у 1829 році згідно з Адріанопольською  мирною угодою  Туреччина визнала незалежність Греції.

У  1838 році 25 березня було оголошено Державним  святом – Днем  незалежності Греції. В цьому ж році відбулися перші урочистості на честь початку визвольної боротьби греків.

Важливо підкреслите і те, що велику роль у організації цієї боротьби відіграло грецьке національно-визвольне товариство «Філікі Етерія» (Товариство друзів), яке було засновано в Одесі  у 1814 році. Його діяльність була кульмінацією у підготовці повстання 1821 року та у розвитку революційних товариств у Греції наприкінці           XVIII – на початку XIX століть.

 

                                                 ВХІД НА КОНЦЕРТ ЗА ЗАПРОШЕННЯМИ!

 

Додаткова інформація щодо проведення концерту  на сайті Харківської обласної філармонії та за телефонами: ,   063- 486-71-79, 066-035- 95-12, 097-429-61-70