Заступник міністра закордонних справ Греції Костас Франкоянніс: “Еллінізм України створюює непохитний міст дружби та співробітництва між двома нашими народами”

Заступник міністра закордонних справ

Афіни, 30 березня 2021 року

 

Шановна Олександро Іванівно!

Я дуже розчулився, отримавши вашу прекрасну листівку з нагоди святкування 200-ї річниці початку Грецької революції, і мене наповнили теплі та великі почуття.

Цілком природно, що перша думка багатьох греків стосовно Революції була про створення «Філікі етерія» на території України, в історичному місті Одесі, бо ця подія складає важливий розділ грецької Революції, про який ми дізнаємося у школі. Крім того, вирішальний внесок греків діаспори у боротьбу батьківщини за національну незалежність був і залишається незаперечним.

Викликані особисто в мене почуття ґрунтуються на тому, що з того часу і до сьогодення, протягом 200 років, еллінізм України пережив багато страждань і продовжує квітнути, створюючи непохитний міст дружби та співробітництва між двома нашими народами.

Мені відомо, що грецькі громади України пройшли непростий шлях. Я хотів би тепло подякувати вам за усі докладені вами зусилля з метою збереження зв’язків з Грецією, поширення грецької мови, безпеки та процвітання членів численних грецьких громад у вашій країні.

Також знаю, що Ви, дорога Олександра, присвятили більшу частину свого життя задля досягнення усіх шляхетних цілей. Я вітаю вас за ваші вічні прагнення і сподіваюся, що я зможу ближче познайомитися з вами.

 

Костас Франкоянніс