Ігор Жовква обговорив з дипломатичним радником Президента Греції розвиток двостороннього політичного діалогу

Заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква провів телефонну розмову з керівницею Дипломатичного офісу Президента Грецької Республіки Марією Солому. Про це повідомляє сайт https://www.president.gov.ua/news/igor-zhovkva-obgovoriv-z-diplomatichnim-radnikom-prezidenta-67885?fbclid=IwAR0ap7lm__D4P3LHB13lhFy346FytaYEq6clhNKspJ6EFG_taQ58hZXbB34

Ігор Жовква поінформував співрозмовницю про ескалацію безпекової ситуації на сході України на тлі збільшення присутності російських військ уздовж українських кордонів. Він подякував за незмінну підтримку Грецією суверенітету й територіальної цілісності України та відзначив важливість солідарності партнерів у НАТО і ЄС з нашою державою в умовах загострення агресивних дій РФ.

Заступник керівника Офісу Президента України висловив вітання з нагоди 200-ї річниці Грецької революції, яка відзначалася нещодавно. Було наголошено, що історія Грецької революції тісно пов’язана з Україною, зокрема з містом Одесою, де була створена національно-визвольна організація «Філікі Етерія».

Сторони обговорили підсумки телефонної розмови президентів України та Греції, яка відбулася в лютому, та подальші кроки для розвитку двостороннього політичного діалогу на найвищому рівні.

Ігор Жовква підтвердив запрошення Президенту Греції Катеріні Сакелларопулу відвідати Україну для участі в інавгураційному саміті Кримської платформи та заходах з нагоди відзначення 30-ї річниці незалежності нашої країни.

У контексті обговорення підготовки до саміту Кримської платформи було наголошено на важливості збереження теми деокупації Криму в порядку денному міжнародної спільноти. Заступник керівника Офісу Президента наголосив, що внаслідок російської агресії частина грецької спільноти в Україні опинилася на тимчасово окупованих територіях сходу та в Криму.

Співрозмовники обмінялися думками щодо епідемічної ситуації та перебігу вакцинації в Україні та Греції. Марія Солому погодилася з важливістю прискорення доступу східноєвропейських партнерів ЄС до сертифікованих вакцин, зокрема в межах механізму COVAX.