Надазовські греки у спецпроєкті Суспільного «Смачної паски!»

Напередодні Великодня філії Суспільного мовлення запустили спецпроєкт «Смачної паски!» про великодню випічку національних спільнот та корінних народів, які живуть в Україні. 

Його показують під час міжрегіональної програми «Ранок на Суспільному», яку транслюють усі регіональні телеканали, поміж основними програмами в телеефірі та поширюють у соцмережах.

Над проєктом працював Координаційний центр мовлення національних меншин спільно з командами регіональних редакцій з тематики нацменшин та проєкту «Ранок на Суспільному». Команда Суспільного підготувала відеорецепти традиційних великодніх страв від караїмської, польської, чеської, угорської та німецької національних спільнот.

До прикладу, Ольга Дмитриченко із «Суспільне Донбас» у Маріуполі знімала процес створення обрядового пасхального хліба надазовських греків. Героями цього сюжету стали члени родини Олімпіади Кузьмівни Хаджинової. Своїми враженнями від зйомок поділилася журналістка на своїй сторінці у Фейсбуці https://www.facebook.com/profile.php?id=100012414570909

“Псалтир. Так називається обрядовий пасхальний хліб у греків Приазов’я.
Сьогодні своїм рецептом та тонкощами приготування цієї випічки з нами ділилася Афіна Хаджинова зі своєю мамою пані Олімпіадою.
Загалом у греків є кілька варіантів складання з дріжджового тіста цього пасхального хліба. За формою він символізує терновий вінець, який одягали на Христа під час розп’яття, та хрест (його з тіста викладають посередині). Важливий момент: псалтир перед вживанням ніколи не ріжуть, тільки ламають руками. Відламати потрібно так, щоб у кожному шматочку залишився хрест.
Цю випічку, як і традиційні паски, кладуть у Великодній кошик та освячують у церкві.”
Фото: Ольга Дмитриченко.