Дмитро Кулеба обговорив з главою МЗС Греції загострення Росією безпекової ситуації

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів телефонну розмову з Міністром закордонних справ Грецької Республіки Нікосом Дендіасом.

Глава української дипломатії детально поінформував грецького колегу щодо системного загострення Росією військово-політичної та безпекової ситуації, підтвердив відданість України політико-дипломатичному шляху деокупації своїх територій.

Нікос Дендіас запевнив у солідарності Греції з Україною, твердій підтримці суверенітету та територіальної цілісності нашої держави.

Сторони обговорили підготовку до відновлення туристичного сезону. Дмитро Кулеба звернувся до Нікоса Дендіаса із проханням сприяти можливості для українських громадян відвідати Грецію з туристичною метою у цьому сезоні, з дотриманням належних протиепідемічних заходів безпеки.

Міністри погодили графік двосторонніх візитів на всіх рівнях у контексті 200-річчя Грецької революції та 30-річчя Незалежності України.

Дмитро Кулеба запросив Нікоса Дендіаса відвідати Україну як тільки дозволить епідемічна ситуація. Співрозмовники окремо обговорили підготовку до проведення інавгураційного саміту Кримської платформи.

Про це повідомляє сайт https://www.kmu.gov.ua/news/dmitro-kuleba-obgovoriv-zagostrennya-rosiyeyu-bezpekovoyi-situaciyi-z-glavoyu-mzs-greciyi

Довідково

Це друга телефонна розмова Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби з грецьким колегою Нікосом Дендіасом.

Україна та Греція мають великі можливості збільшення обсягу торгівлі та економічної співпраці, зокрема у сільському господарстві, космічній галузі та суднобудуванні. Товарообіг між Україною та Грецією за 2020 рік склав 495,7 млн дол. США.

200-річчя Грецької Революції має символічне історичне значення і для України, адже грецька національно-визвольна організація «Філікі Етерія», яка відіграла важливу роль у національній боротьбі за незалежність Греції, розпочала свою діяльність у 19-му сторіччі в Одесі.