«Грецька площа» у Маріуполі

Останніми роками Маріуполь все більше перетворюється у туристичне місто. Об’єкти, що приваблюють туристів, набувають «друге життя» – реконструюються, ремонтуються, отримують новий зміст та назви. Та досить доречно у цьому сенсі звернутися до історичних коренів і ще раз згадати, що засновниками міста були греки. Тому треба робити так, щоб на території міста з’являлося більше грецьких об’єктів.
Місцева влада разом з грецькою громадою доволі вдало попрацювала у цьому напрямі – біля згорілої будівлі Маріупольської міської ради збудована нова та сучасна площа, яка отримала назву «Грецька». Її реконструкція проходила в основному за рахунок коштів грецького мецената Пантелеймона Бумбураса. 1,7 млн гривень виділив Фонд розвитку Маріуполя, основним донором якого є підприємства Групи Метінвест.
Порівнюючи колишній стан площі з теперішнім, бачиш, що зроблено все з любов’ю до свого міста.
Площа – одне з улюблених місць маріупольців. Її реконструкція – назріле питання. Ця ділянка в центрі міста морально та фізично перебувала вже в зношеному стані – зелені насадження віджили своє, дерева аварійні, а їх коренева система почала рвати внутрішні комунікації, які проходять через центр Маріуполя. Наразі ми бачимо укладений газон, оновлені алеї, висаджені зелені насадження. З’явилися лавочки та сучасні ліхтарі. Заробив пішохідний фонтан.
«…Грецька площа – це не тільки подарунок до ювілею Маріуполя, а й данина поваги і пам’яті тим грекам, які тут жили і продовжують жити. Потрібно пам’ятати історію свого народу і за можливості робити особистий внесок у розвиток майбутніх поколінь. Я вдячний всім, хто доклав зусиль до появи Грецької площі в цьому прекрасному сонячному місті”, – сказав у своєму виступі Пантелеймон Бумбурас на урочистому відкритті площі у вересні 2018 року до 240-річчя міста.
Чудові слова – слова справжнього патріота та людини, яка любить свій народ та поважає його історію. Так і кожен із нас має робити все можливе сьогодні та зараз для того, щоб грецька історія Маріуполя продовжувалась, наповнювалась новими подіями та яскравими особистостями. Тоді й нашим нащадкам буде цікаво її продовжувати, будуючи нові шляхи!
Юлія ЧЕНГАЛОВА,
студентка МДУ.