«Маріуполь – місто з грецьким корінням»: відгук про фільм

Нещодавно я вирішила подивитися короткометражний фільм «Маріуполь – місто з грецьким корінням», який вийшов на початку 2021 року й вже став лауреатом IV Фестивалю фільмів національно-культурних товариств, що виступає за збереження та розвиток традицій національних культур та формування культури спілкування представників різних національностей.
«Маріуполь – місто з грецьким корінням» розповідає про історію греків від часів переселення з Кримського ханства й до сьогодення. Якщо ви вважаєте, що за короткий проміжок часу неможливо цікаво та детально розказати усю історія приазовських греків, то ви помиляєтеся, адже усього за 16 хвилин перегляду даної кінострічки кожен глядач зможе почути й побачити історію приазовських греків, їх діяльність та культуру в цілому, яка відіграла значну роль у розвитку м. Маріуполя та навколишніх селищ, які й заснували вихідці з Кримського ханства.
Про життя приазовських греків з великим захопленням розповідають члени грецької спільноти Маріуполя та працівники музеїв, а саме: Олександра Пічаджи – голова Федерації грецьких товариств України, Надія Чапні – голова Маріупольського товариства греків, Наталя Урсуланова – завідувачка Музею народного побуту, Раїса Божко – заступник директора краєзнавчого музею, Тетяна Бурлаченко – викладач новогрецької мови.
Окрім короткого та дуже цікавого опису типового грецького життя, даний фільм також розповідає про видатних грецьких діячів, які зробили величезний внесок у розвиток культури маріупольських греків, от-як Митрополит Ігнатій, Архип Куїнджі, Григорій Бахчиванджи, Георгій Псалті, Дмитро Айналов, Віктор Арнаутов та багато інших. Особлива увага приділяється Архипу Куїнджі – найпопулярнішому маріупольському художнику з грецьким корінням, а також льотчику-випробувачу Григорію Бахчиванджи, на честь яких було названо вулиці міста Маріуполя.
Загалом, незважаючи на короткий час фільму, «Маріуполь – місто з грецьким корінням», на мою думку, є дуже інформативним та цікавим кінофільмом, що стосується однієї з найбільшої етнічної спільноти України.
Саме цей короткометражний фільм допоможе кожному охочому дізнатися не тільки про нелегких шлях греків, а й про видатних діячів, які зробили величезний внесок у розвиток нашого міста.
Наталія НАЙДЬОНОВА,
студентка МДУ.