Вітання заступника міністра закордонних справ пана Костянтиноса Власіса грекам діаспори з нагоди святкування Великодня

Шановні співвітчизники та співвітчизниці, греки усього світу!

Я дуже радий тому, що велике свято Православ’я, Великдень, надає мені можливість ще раз звернутися до вас, греків діаспори по всій довжині і широті землі, які живуть і творять за кордоном, завжди зберігаючи Грецію в серці та в душі. Ваш внесок та успіх в обраній вами галузі змушує нас відчувати гордість.

Великдень, святкування Світлішого Воскресіння Господнього, є для нас, греків, днем ​​Вознесіння. Після мученицьких страстей Христа, смерть була переможена, а Хрест став символом надії.

Ця надія згуртовувала нас та надавала сил протягом минулого року, одного з найважчих років. Торік у той самий час ми були змушені через пандемію, яка охопила планету, святкувати цей день ізольовано від наших близьких, подалі від благочестивих служб, не мали змоги дотримуватися місцевих звичаїв, які ми, греки, особливо шануємо та зберігаємо. Однак нашим обов’язком було робити це, перш за все, для своїх близьких, а також для себе самих. У цей непростий час надія на те, що ми все здолаємо, підтримувала нас.

Цьогорічної Пасхи настав час  збирати плоди від цієї жертви. Ми з оптимізмом очікуємо весну та зі впевненістю чекаємо на літо, які зблизять усіх нас, оскільки ми знову матимемо можливість подорожувати та відвідувати улюблені місця.

Під час цих Святих днів наші думки не можуть не звертатися до тих, хто, змагаючись у нерівному бою з невидимим ворогом пандемії, не переміг. На жаль, цифри у всьому світі показують, що таких багато. Але ми також щиро  вдячні всім, хто перебуває на передовій, лікарням, медичним структурам, лабораторіям, та надають надію хворим і всім нам, хто зараз має бажану вакцину, пропуск у новий початок. З почуттям відповідальності я закликаю вас усіх продовжувати дотримуватися запобіжних заходів, щоб ми не відступили зараз, коли кінець цієї пригоди вже наближається.

Шановні друзі-співвітчизники!

Слово «Великдень» означає перехід. Перехід до нового дня, нового початку. Нехай ця Пасха стане завершенням випробувань і початком нового шляху для всіх.

Бажаю всім щасливого Воскресіння, здоров’я, радощів вам, вашим родинам та вашим близьким, де б вони не знаходились!

Костянтинос Власіс