В пам’ять про греків-першопоселенців у маріупольському Некрополі закладена Платанова алея

Як повідомляє ГО «Архі-Місто», всього у вихідні 24-25 квітня було висаджено 20 саджанців рослин.

«Маріупольський Некрополь — це потенційні “зелені легені “центру міста. Але зараз 16 гектарів його території заповнені сухостоєм, диким бузком і деревами, які вже засохли. Волонтери посадили 14 дубів вздовж доріжки, яка веде від входу в Некрополь до усипальниці Найдьонова, поруч з ділянкою, яка була очищена Комбінатом комунальних підприємств в минулому році. Вони були подаровані лісниками “Азовського лісництва” в Нікольському. Платанову алею волонтери заклали вздовж найдавнішої алеї некрополя (на ній до цих пір збереглася бруківка). Колись вона вела від Мар’їнки до вівтаря церкви Всіх Святих.

Платан був обраний не тільки через його красу. Він має символічне значення. Це чи не найдавніше дерево з тих, які нині є на Землі (зародився близько 100 млн. років тому).
Платан асоціюється з Грецією. Створення Платанової алеї – це данина пам’яті та поваги до греків-першопоселенців Маріуполя. Найдавніше датоване поховання некрополя знаходиться на цій алеї, і воно належить Гавриїлу Сахаджі, греку-першопоселенцю (1833-34 рр.).», — повідомляють в організації.