Захищати свою землю – готові

На полігоні під Маріуполем провели навчання для військовослужбовців та резервістів. Про це розповідає сайт https://pr.ua/newspaper/zaswhiswhatq-svoyu-zemlyu-gotovy

150 резервістів Приазов’я минулого тижня вдосконалювали свої навички володіння зброєю, опановували тактики інженерної та спеціальної розвідки, а ще пройшли курси з організації протиповітряної оборони, мінної безпеки та медичної підготовки. Навчання проходили в рамках Єдиного всеукраїнського стрілецького дня. На полігоні побувала і журналістка «Приазовського робочого».

Військовий комісар Донецького обласного територіального центру укомплектування і соціальної підтримки Віктор Павлюк розповідає дорогою до місця навчань: «Сьогодні ми повинні провести їх на гідному рівні. Такий вид активності пробуджує у військовослужбовців бажання фізично розвиватися та вдосконалювати свої навички».

О 8:30 прибуваємо на місце. Тут вже чекають інструктори, підготовлені локації і встановлені бронетранспортери. О 9:00 на полігон приїжджає кілька автобусів з резервістами, чоловіками і жінками. За командою комісара і керівників військовозобов’язані стають рядами.

Підтримати резервістів, подякувати за патріотизм приїхали голова Маріупольської районної ради Степан Махсма і голова Маріупольської районної державної адміністрації Наталія Букрєєва.

«Я впевнений, що ці випробування значно зміцнюють нашу силу і мужність, допомагають набути досвіду. Бажаю всім успіхів і мирного неба над головою. Слава Україні!” – звертається до строю Степан Махсма.

Разом з Наталією Букрєєвою він приєднується до навчань і проходить усі випробування. Також в цьому беруть участь виконувачка обов’язків мангушського сільського голови Світлана Олефір та кальчицький сільський голова Надія Рибкіна.

Наталія Букрєєва розповіла, що бере участь у навчаннях не в перший раз: «Завдяки таким заходам ми готові захищати свою землю. Зараз головне – сконцентруватися і бути уважним, не допускати помилок».

Перша локація, на якій ми побували, – знищення бронетранспортера резервістами, які перебувають в окопах. Тут тренують точність і витримку.

Ще одна локація – там, де відпрацьовують постріли з пістолета Макарова. Тут учасників вчать правильно збирати і розбирати зброю, тримати приціл.

У 50 метрах від цієї зони лежачи на землі стріляють з автоматів Калашникова. Кожна бригада ділиться на групи по чотири учасники, вони вдягають шоломи і бронежилети і після інструктажу за командою керівника приступають до стрілянини спочатку одиночними пострілами, пізніше – чергою. Резервіст Володимир Реєв зміг потрапити в три мішені з трьох можливих. «Кожен чоловік повинен вміти правильно поводитися зі зброєю на випадок непередбачених ситуацій. Я зміг потрапити в усі цілі завдяки грамотному роз’ясненню викладачів і інструкторів», – ділиться Володимир.

Для тих, хто зголоднів, на полігоні розміщений блок з харчуванням. Тут видають бутерброди і наливають гарячий солодкий чай. Трохи поодаль – біотуалети та дезінфікуючі засоби.

У зоні, де йде навчання основам тактичної медицини, бійцям розповідають про першу допомогу.

Там, де навчають протиповітряної оборони, зібралися студенти кафедри військової підготовки ПДТУ разом із завідувачем Володимиром Зиміним.

«У нас на кафедрі завершилися теоретичні заняття, і участь в сьогоднішніх навчаннях дуже корисна для наших студентів», – каже Володимир Зимін.

На останній точці нам вдалося розглянути зразки протитанкового озброєння починаючи від старої техніки 1970-х років і закінчуючи самими модернізованими пристосуваннями. «Така техніка проводить аналіз дій противника навіть в темний час доби», – розповів командир протитанкової батареї Серафим.

Завершилися навчання близько 15:00 – командири бригад вручили грамоти кращим резервістам.

Альбіна Баркова.