Привітання голови ФГТУ Олександри Проценко-Пічаджи з нагоди Дня пам’яті та примирення та 76-ї річниці Великої Перемоги

Дорогі друзі! Сьогодні, 8 травня, ми разом з усім цивілізованим світом відзначаємо День пам’яті та примирення. Завтра, 9 травня, ми вшануємо мужність і відданість тих, хто 76 років тому здобував Перемогу у Другій світовій війні.

Це свято зі сльозами на очах, адже перемога дісталася дуже високою ціною. Григорій Бахчиванджі, Федір Котанов, Ілля Мурза, Анатолій Рафтопуло, Костянтин Талах, Ілля Тахтаров, Георгій Целіо – імена цих греків України, Героїв СРСР, разом з іменами тисяч наших греків, які викарбувані на постаментах Пам’ятників Невідомому солдату, назавжди залишаться у наших серцях, бо внесок у Перемогу наших із вами дідів і прадідів – неоціненний.

Від імені Ради Федерації грецьких товариств України висловлюємо слова вдячності та поваги усім тим, хто ціною власного життя зміг урятувати світ від нацистського поневолення.
На жаль, сьогодні ми є свідками продовження військових дій у нашій державі та необхідності знову захищати свої землі ціною тисяч молодих життів.

Щиро віримо, що мир обов’язково прийде на наші землі, і усі наші брати та сестри будуть разом!

Дорогі друзі! Бажаємо Вам і Вашим родинам здоров’я, благополуччя, миру й процвітання в рідній незалежній Україні! Вічна пам’ять загиблим, честь і слава живим героям!

Олександра Проценко-Пічаджи,

голова Федепації грецьких товариств України.