Маріупольська «Ніч Музеїв»: серед унікальних експонатів – рукописне видання “Кобзаря” румейською мовою

Такого ви ще не бачили! Вперше в Маріуполі пройде Ніч Музеїв.  Вже 15 травня на гостей і мешканців міста чекатиме  п’ять музеїв з 12:00 до 23:00 годин. Про це повідомляє сайт https://mariupolrada.gov.ua/news/608ab8e9dda3c

Це буде загальноміський маршрут, що поєднає в собі історичні фрагменти та сучасні мотиви. Побачити програму зможуть всі бажаючі абсолютно безкоштовно.

У фестивалі візьмуть участь провідні міські музеї і галереї: Маріупольський краєзнавчий музей, Музей народного побуту, Художній музей імені Архипа Куїнджі, а також Центр сучасного мистецтва і культури імені Архипа Куїнджі.

Серед унікальних експонатів фестивалю Ніч Музеїв особливе місце посідає рукописне видання “Кобзаря” румейською мовою. Над ним працювали видатні маріупольці – поети та перекладачі Антон Шапурма і Леонтій Кір’яков, а також художник й ілюстратор Лель Кузьмінков. Вони зв’язали постать Тараса Шевченка з містом не випадково: не дивлячись на те, що Маріуполь був багатонаціональним містом, його мешканці ніколи не виходили з української парадигми, розвивалися у контексті української культури.

В програмі заходу на вас чекатимуть унікальні експонати, розважальна програма, тематичні воркшопи та майстер-класи.

Приєднуйтесь! І ви побачите Маріуполь, який не знали досі!