Послання Посла Греції пана Г.Пукамісаса

Послання Надзвичайного та Повноважного Посла Греції пана Георгіоса Пукамісаса

Грекам України та Республіки Молдови

Дорогі співвітчизники, з неприборканим патріотизмом черговий раз ми відзначаємо День Незалежності Греції, початок визвольної боротьби нашої нації – 25 березеня 1821 року.

Наша країна, батьківщина наших предків, притулок і піднесення кожного грека в усьому світі, стикається з серйозними труднощами. Наш корабель руйнується штормами і бурями. Нам загрожують зовнішні сили.

У минулому році я говорив про необхідність відновлення нашого суверенітету, а в цьому році вже стоїть питання про захист територіальної цілісності Грецької Республіки. В Егейському морі та на Кіпрі деякі ставлять під сумнів міжнародне право, в тому числі діючі міжнародні договори.

Таким чином, я закликаю вас не тільки відсвяткувати в атмосфері братерства річницю 1821 року із іншими громадянами України, але звернути свій погляд і серце на Грецію, яка бореться, не питаючи, що робить Греція для вас, – а вона робить багато, але що ви робите для Греції? Так, давайте об’єднуватися, зробивши дух посвяти, завзяття і жертви, які охарактеризували засновників «Філікі етерія» та інших борців, постійною практикою нашого життя.

Дорогі співвітчизники, завдяки всім нам Греції судилося жити і жити, з ясною мрією і планом.