Греція відреагувала на примусову посадку у Мінську літака, яким летів з Афін Протасевич

Голова уряду Греції Кіріакос Міцотакіс закликав ЄС до посилення тиску на Білорусь у зв’язку з затриманням у Мінську засновника каналу Nexta Романа Протасевича.

Як повідомляє Укрінформ, про це Міцотакіс написав у Твіттері.

“Вимушена посадка комерційного літака для затримання журналіста – безпрецедентний, шокуючий акт. Ми вимагаємо негайного звільнення всіх пасажирів. Завтрашнє засідання Ради ЄС має вирішити питання про необхідність посилення тиску на Білорусь. Достатньо”, – написав Міцотакіс.

Як повідомляв Укрінформ, у Національному аеропорту Мінська сьогодні позапланово приземлився літак компанії Ryanair, що летів рейсом Афіни-Вільнюс. Пілоти подали сигнал тривоги, оскільки отримали повідомлення про вибухівку на борту.

За наказом Лукашенка пасажирський літак супроводжував білоруський військовий винищувач. На момент отримання повідомлення цивільний літак знаходився поблизу кордону з Литвою, однак для екстреної посадки він попрямував до Мінська. При цьому, екіпаж літака нічого не пояснив пасажирам.

У Мінську після екстреної посадки літака затримали засновника каналу Nexta, що висвітлював протести в країні після сфальшованих президентських виборів президента Білорусі у серпні минулого року.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-world/3251124-grecia-vidreaguvala-na-primusovu-posadku-u-minsku-litaka-akim-letiv-z-afin-protasevic.html