Газета «Елліни України» – чверть століття разом!

У цьому році святкує своє 25-річчя газета «Елліни України», яка є офіційним друкованим виданням Федерації грецьких товариств України.
Видання продовжує традиції грецького друку, започатковані талановитим поетом та журналістом Г.Костоправом у газеті «Колективистис».
Першим редактором газети був Анатолій Балджи, член Національної Спілки журналістів України.
Наразі головним редактором газети є Вікторія Помазан, член Національної Спілки журналістів України, очільниця пресслужби Федерації грецьких товариств України.
Я, тримаючи у руках підшивку за 2020 рік, ознайомилась з номерами газети та хочу поділитися своїми враженнями відносно цього видання.
Грецькі поети завжди посідали почесне місце у світовій літературі. Тому газета приділила цьому значну увагу та у кожному номері публікує їх твори. Цікаво було ознайомитись з життєвим та творчим шляхом грецьких поетів Приазов`я: Г. Чумак, С. Башко, В. Папазова, В. Бахтариса, О. Чубарова, П. Ставрова (Ставропуло).
Редакторка газети з метою популяризації рідних мов надазовських греків надрукувала абетку для дітей та дорослих на урумській мові надазовських греків у цікавій віршованій формі. Авторкою абетки є урумська поетка Кірікія Хавана.
Рубрика «Грецька культура в українській літературі» розповідає про українських письменників, які у своїх творах звертаються до грецьких джерел. Так, Микола Хомичевський переклав Гомерські «Елліаду» та «Одіссею». Тому його називають українським Гомером. А відома українська письменниця Леся Українка у своїй драмі «Іфігенія в Тавриді» також звертається до грецьких божественних образів.
Головне для газети «Елліни України» – це люди, особистості, зі своєю нелегкою життєвою долею. Тому у кожному номері ми знайомимося з цікавими постатями грецько-української історії – музикантом І. Галла, учасниками української еллінізації 1930-х років Х. Акритасом та П. Саравасом, засновником музею історії та етнографії Приазов`я І. Папушем, відомим художником А.Куїнджs, поетом, перекладачем, що перевів урумською «Кобзаря» Т.Шевченка – В. Кіором, художником з трагічною долею Ф. Ялі, грецьким меценатом П.Бумбурасом тощо.
А у 2020 році у виданні з`явилась ще нова рубрика «Обличчя Еллінізму», у якій знайомлять читачів з членами Ради ФГТУ, лідерами та активістами національного руху.
Редакторка газети звертає увагу й на побут греків, які відомі своєю неповторною та самобутньою кухнею. Грецькі господині завжди були чудовими майстринями та уміли здивувати своїх гостей. Тому однією з постійних рубрик є публікація рецептів грецьких страв.
Так, багато цікавого можна дізнатися перечитуючи газету «Елліни України», кожен може знайти в ній те, що його неодмінно зацікавить. Тому чисельність передплатників газети постійно зростає.
Наразі розпочалась передплата газети на друге півріччя поточного року. Отже, покваптесь – ви ще встигнете!
Юлія ЧЕНГАЛОВА,
cтудентка МДУ.