Греція вимагає змінити форму Північної Македонії на Євро-2020

Влада Греції та Грецька національна федерація футболу поскаржились у Європейську футбольну асоціацію (УЄФА) на герб на майці Північної Македонії.

Про це повідомляє “Балканський оглядач

Влада Греції та грецька національна федерація футболу попросили Європейську футбольну асоціацію (УЄФА) змінити герб на майці Північної Македонії до її дебютного виступу на чемпіонаті Європи.
Греки виступають проти назви на гербі – Федерація футболу Македонії (ФФМ), оскільки там немає слова “Північна”.
На запит греків відреагувало Міністерство закордонних справ Північної Македонії. За їхнім твердженням, назва ФФМ не підлягає коригуванню відповідно до Преспанської угоди. За цією угодою між Афінами та Скоп’є колишня югославська республіка змінила назву з Македонії на Північну Македонію.
“Федерація футболу Македонії – це незалежна і некомерційна організація, яка зареєстрована в центральному реєстрі як НГО і не отримує державних грошей. Преспанська угода охоплює установи, які отримують державні гроші. Так как ФФМ не отримує державних грошей, вона не зобов’язана коригувати назву відповідно до Преспанської угоди”, – заявив на прес-конференції міністр закордонних справ Північної Македонії Буяр Османі.
Північна Македонія грає на європейському футбольному чемпіонаті вперше в своїй історії. Північна Македонія грає в Групі С, разом з Україною.