Суд у Греції визнав чотирьох афганців винними в підпалі найбільшого табору для біженців

Суд грецького міста Хіос у суботу, 12 червня, визнав чотирьох громадян Афганістану винними в умисному підпалі у вересні 2020 року табору для біженців Морія. Їх засудили до 10 років позбавлення волі. Захист обвинувачених заявив, що суд був несправедливим.

Про це повідомляє AFP.

Йдеться про пожежу, яка сталася в Морії в ніч на 9 вересня 2020 року. На той час у таборі перебували понад 12 тисяч людей — ніхто з них не загинув, але біженців і мігрантів довелося розселити в інші місця. Після пожежі Морію закрили.

Під час розслідування підпалу затримали загалом шістьох людей — усі вони громадяни Афганістану, які мешкали в таборі. Двох старших із них у березні 2021 року засудили до п’ятьох років ув’язнення.

Захист решти чотирьох афганців, яких судили 12 червня, стверджував, що на момент затримання їм не було 18 років, а правоохоронці не зважили на те, що ті були неповнолітні.

Також адвокати заявляли, що позиція обвинувачення ґрунтується на позиції одного свідка — також афганського біженця, який і назвав імена ув’язнених. Вони належать до етнічної групи хазарейців, яка в Афганістані зазнає переслідувань.

Про що йдеться?

До пожежі табір Морія, розташований на острові Лесбос, був найбільшим табором для біженців і мігрантів, що прибували в Грецію через Середземне море з Близького Сходу, Африки й Південної Азії. Морія була розрахована на три тисячі людей, але вміщувала понад 12 тисяч.

Причиною цього було те, що уряд Греції повільно розглядав заявки біженців і мігрантів щодо надання їм притулку. Правозахисники не раз критикували за це грецьку владу, а також зауважували, що з початком пандемії коронавірусу Морія могла стати місцем спалаху COVID-19.

Як зазначає AFP, у день пожежі 9 вересня свідки розповідали виданню, що вогонь розпочався після того, як дві сотні мігрантів відмовилися піти на самоізоляцію після отримання позитивного результату тесту на COVID-19 або побувши в контакті з інфікованими.

Після пожежі влада Греції побудувала на острові Лесбос інший тимчасовий табір, розрахований на шість тисяч біженців і мігрантів. Частину мешканців Морії забрали до себе інші країни ЄС. Також Євросоюз виділив грецькій владі 276 мільйонів євро на побудову постійного табору на Лесбосі та ще чотирьох островах в Егейському морі.