Маріупольці завершили збір коштів на “охоронну грамоту” для Першої гімназії, засновником якої був Феоктист Хартахай

Маріупольці завершили збір коштів для розробки необхідної документації з надання Першої гімназії статусу пам’ятки архітектури. За два місяці дві громадські організації (ГО “Національна вимога” (директор – Аліна Юнге, Adelheid Unge-Zheludkova) і Маріупольське товариство греків (голова товариства – Надія Чапні) і одинадцять маріупольців перерахували на рахунок ГО “Архі-Місто” 16 780 гривень, як повідомив Андрій Марусов, директор ГО “Архі-Місто” https://www.facebook.com/arximisto/.
Уже сьогодні архітектор-реставратор з Одеси проведе архітектурне дослідження будівлі гімназії.
Перша гімназія є найстарішою постійно діючою середньою школою Маріуполя. Вона була заснована Феоктистом Хартахай як Маріїнська жіноча гімназія в 1876 році. У листопаді цього року вона відзначатиме свою 145-ту річницю.
У 1894 році гімназія здобула власну будівлю на перетині вулиць Грецької і Миколаївської. Будівля збереглася і є чудовою пам’яткою історії і архітектури. Однак розробники історико-архітектурного опорного плану Маріуполя чомусь не включили її в список потенційних пам’яток архітектури.
В кінці квітня громадські активісти Ярослав Федоровський і Андрій Марусов у співпраці з гімназією ініціювали громадської збір коштів для розробки облікової документації, необхідної для надання гімназії статусу пам’ятки архітектури. Цей статус – “охоронна грамота”, покликана захистити будівлю від руйнування або зміни її історичного вигляду.