Пам’яті схіархимандрита Іоакима – настоятеля колишнього «малоросійського» Іллінського скиту на Афоні

28 червня на Афоні на 82-му році життя помер схіархимандрит Іоаким (Карахристос) – настоятель колишнього «малоросійського» Іллінського скиту на Афоні, заснованого в 1757 р. видатним українським святим прп. Паїсієм Величковським і в якому колись тривалий час подвизались колишні запорозькі козаки.
Отець Іоаким преставився 28 червня, бл. 16.00, його погребіння відбулося сьогодні, об 11.00. Схіархимандрит Іоаким свого часу був однокласником нинішнього патріарха Варфоломія, тривалий час служив військовим капеланом у грецькій армії, потім 28 років служив у різних храмах м. Кавала, згодом був настоятелем монастиря Агіос Сілас, а також був ініціатором створення Преображенського монастиря Спаса Переможця. Після переїзду на Святу Гору Афон служив при монастирі Ксенофонт, а з 1992 р. став дикеєм (настоятелем) нового грецького братства Свято-Іллінського скиту після того, як з нього були виселені закарпатець схіархімандрит Серафим (Бабич) та інші ченці РПЦЗ. За неповних 29 років настоятельства о. Іоакима в Іллінському скиту обитель була повністю відреставрована, створено музей і т.п.
У спілкуванні о. Іоаким завжди був простий і гостинний, принаймні таким він запам’ятався мені… Він мав богословську освіту, а його проповіді і повчання завжди були просякнуті глибоким богословським змістом. Коли в листопаді 2017 р. я організовував міжнародну наукову конференцію «Київські Паїсіївські читання», присвячену 295-річчю від дня народження прп. Паїсія Величковського, він надіслав на нашу конференцію благословення і дуже змістовне й цікаве вітальне слово. З його благословення мені вдалося ідентифікувати мощі афонського старця Аникити (Ширинського-Шихматова), які зберігаються в Іллінському скиту. Він мав чимало духовних чад по всьому світу, зокрема й в Україні, які його глибоко шанували…
Просимо помолитись за спокій душі новопреставленого о. Іоакима.
Сергій ШУМИЛО,
директор Міжнародного інституту
афонської спадщини.