Кіпр спростив в’їзд для щеплених українців, але з умовами

Під час в’їзду будуть питання до щеплених СoronaVac.

Кіпр з 1 липня не вимагає негативний результат тесту на коронавірус від щеплених, що  в’їжджають, в тому числі й з України.

При цьому на Кіпрі не визнають вакцинацію препаратом СoronaVac, йдеться в повідомленні посольства Кіпру в Україні. Про це повідомляє сайт https://zn.ua/ukr/WORLD/kipr-sprostiv-vjizd-dlja-shcheplenikh-ukrajintsiv-ale-z-umovami.html

“З 1 липня 2021 року вакциновані пасажири, які мають чинний сертифікат про вакцинацію проти COVID-19, які прибувають на Кіпр з України, незалежно від їх громадянства, звільняються від зобов’язань по лабораторному тесту і самоізоляції/карантину при дотриманні наступних умов:

1) вони мають дійсний сертифікат про вакцинацію, виданий в Україні;

2) вони отримали щеплення однієї з вакцин, затверджених Європейським агентством з лікарських засобів (Pfizer/BioNTech, AstraZeneca, Moderna, Janssen), або вакциною Sputnik V, або Sinopharm (BBIBP COVID-19) за станом на 21 травня, і завершили схему вакцинації”, – йдеться в повідомленні.

Не уточнюється, чи йде мова про дотримання обох умов одночасно: так, іноземці, які слідують з України та вакцинувалися, можуть мати неукраїнський сертифікат про щеплення (і тому не підпадають під перший пункт), а російський “Супутник V” в Україні не використовується і не може бути вказаний в українській довідці про щеплення.

Водночас спецпортал для реєстрації вакцинованих мандрівників для туристів з України дає перелік тільки зазначених вакцин.

Кіпр дозволив українцям в’їзд на острів з 1 квітня при виконанні ряду умов, зокрема тесту на коронавірус до вильоту і після прибуття.

Раніше в Міністерстві закордонних справ України підтвердили відкриття кордонів для українських туристів у Греції, на Кіпрі та Сейшельських островах, повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба під час онлайн-брифінгу.

“Станом на сьогодні, 18 травня, для громадян України відкрито кордону 107 країн світу. З часу нашого попереднього брифінгу 26 березня в’їзд тим, хто подорожує з України дозволили додатково три країни – це Греція, Кіпр і Сейшельські острови. Всі вони є популярними туристичними напрямками для українців “, – сказав Кулеба.

Він нагадав, що умови в’їзду можуть передбачати дотримання протиепідемічних вимог, зокрема, надання негативних результатів ПЛР-тесту, проходження тестування в аеропорту і обов’язкового карантину, але в принципі, в’їхати в усі ці 107 країн можливо.

Також Україна попередньо домовилася з Євросоюзом про синхронізацію сертифікатів вакцинації від коронавірусу, з іншими країнами, зокрема з США та Ізраїлем, необхідно домовлятися окремо, розповів заступник голови МОЗ Ярослав Кучер.

За його словами, в наступному місяці через додаток Дія буде запущена видача сертифікатів для людей, які отримали дві дози вакцини. Дія при цьому буде синхронізована з системою E-Health.

Повідомлялося, що українці, які вже отримали обидві дози вакцини проти коронавірусу можуть отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію. У Міністерстві охорони здоров’я пояснили, чим відрізняється міжнародне свідоцтво від “ковідного сертифіката”, який ще називають “ковідним паспортом”.

Зокрема, міжнародне свідоцтво про вакцинацію – це український документ, який можна використовувати для подорожей за кордон. Свідоцтво відповідає міжнародним медико-санітарним нормам.

Гендиректор Директорату з розвитку цифрових перетворень в охороні здоров’я МОЗ Марія Карчевіч пояснила, що таке свідоцтво говорить про те, що людина отримала обидва щеплення проти коронавірусу. Цей документ можна отримати тільки в паперовій формі у сімейного лікаря або в будь-якому медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров’я.

Фото: gordonua.com