Полум’яна паторіотка: пішла у вічність ГОЛОБОРОДЬКО-ЛІНАРДАТО Ірина Володимирівна

29 червня 2021 року після довгої хвороби пішла у вічність ГОЛОБОРОДЬКО-ЛІНАРДАТО Ірина Володимирівна – відома громадська діячка, головний редактор газети “Одіссос”, публіцистка та справжня патріотка , яка довгий час працювала першим заступником голови Одеської обласної громади греків ім. Г.Г.Маразлі.
Народилась вона 17 червня 1954 року в м.Софія (Болгарія) у родині репресованих за національною ознакою греків. У 1955 році разом з батьками, під час повернення до СРСР, потрапляє у табір депортованих та реімігрованих до Казахстану.
У 1956 році згідно Спецрішенню РМ СРСР повертається з родиною до рідної Одеси.
У 1970 році здобуває середню освіту. Працює у різних установах та організаціях – від Одеського авіатабору Цивільної авіації України до Одеського державного телебачення.
У 1980 році після закінчення Одеського медичного інституту за спеціальністю «реанімація та анестезіологія», працювала у різних лікувальних закладах м. Одеси, рятуючи сотні життів. За своє життя І.В.Голобородько здала понад 80 літрів донорської крові.
Понад 40 років вона брала активну участь у громадсько-політичному та правозахисному русі. Працюючи заступником Одеської обласної громади греків ім.Г.Г.Маразлі Ірина Володимирівна допомагала напрацьовувати ефективні механізми вирішення проблем грецької діаспори, збереження її культурної спадщини.
І.В.Голобородько була однією з ініціаторів проведення обласного фестивалю понтійського танцю, постійно долучалась до організації міських культурно-просвітницьких заходів.
Вона також займалась історико-дослідницькою та краєзнавчою роботою. У 2005-2006 роках брала участь у науковому проекті – етнографічній експедиції НАН України з вивчення історії заселення греками територій Північного Причорномор’я.
У 2005 році у видавництві “Негоціант” вийшла книга її авторства “Национальность: грек. Виновен!” у якій розповідається про трагічну історію грецької громади Одеси й репресії в період з 1920 по 1958 рр, про депортацію греків, про секретну операцію НКВС “Волна-46”, а також, про репатріацію греків у повоєнні роки. У книзі є списки репресованих і депортованих греків м. Одеси та Одеської області, спогади самих репресованих, спогади їхніх рідних і близьких, архівні документи, фотографії, фрагменти сімейних архівів, листи, що раніше не публікувалися.
Ірина Володимирівна активно працювала над збереженням духовних цінностей української нації, пам’яток культури та історії на теренах Одеської області. За її ініціативи та участі була налагоджена робота з захисту унікального пам’ятника Давньої Греції – городища Ніконій на території Овідіопольського району Одеської області від розграбування “чорними археологами”.
З метою популяризації грецької мови, історії, традицій та звичаїв брала участь у наукових форумах та “круглих столах”, присвячених проблемам мови, толерантності та міжетнічних відносинам;  постійно друкувалася у газеті “Елліни України”.
Ірина Володимирівна довгий час була членом Української секції Internationale Geselschat fur Menschenrechte (IGFM), Міжнародної правозахисної Асамблеї, Національної Спілки журналістів України, Європейської Асоціації журналістів та головним редактором грецької обласної газети “Одіссос”, зареєстрованої у лютому 2008 року.
Таку значну громадську діяльність вона проводила, незважаючи на важку хворобу та інвалідність.
Своєю принциповою громадянською позицією, патріотизмом, щирим ставленням до людей вона здобула велику повагу серед мешканців м.Одеси та Одеської області.
І.В.Голобородько була нагороджена почесними грамотами Міністерства культури та туризму України, Державного комітету України у справах національностей та релігій, Одеської обласної ради, Одеської обласної державної адміністрації, почесною відзнакою голови Одеської обласної державної адміністрації та Федерації грецьких товариств України.
Рада Федерації грецьких товариств України висловлює щирі співчуття рідним і близьким, колегам по національному руху.
Від нас пішла надзвичайно світла, талановита та прекрасна Людина, яка завжди відстоювала інтереси греків України.
Дорога Ірино Володимирівно, пам’ять про Вас назавжди залишиться у наших серцях!
Світла пам’ять!
4218 5500 0823 5347 –
номер карти на яку ви можете перевести гроші рідним на похорони.