Приазов’є відвідав заступник міністра закордонних справ Грецької Республіки пан Константиноса Власіса

30 серпня відбувся історичний візит заступника міністра закордонних справ Грецької Республіки пана Константиноса Власіса до Культурного центру Федерації грецьких товариств України.
У зустрічі взяли участь Надзвичайний та Повноважний Посол Греції в Україні пан Василіос Борновас, голова БО “Фонд Бумбураса” пан Пантелеймон Бумбурас, лідери та активісти грецьких товариств Надазов’я.
Зустріч пройшла у теплій та дружній атмосфері.
Того ж дня почесний гість завітав до Маріупольського державного університету та до Грецького медичного центру “Гіппократи”.
Ввечері заступник міністра закордонних справ Грецької Республіки з питань діаспори пан Константинос Власіс вчора відвідав с.Урзуф.
Почесного гостя супроводжували Надзвичайний та Повноважний Посол Грецької Республіки в Україні пан Василіос Борновас та голова Федерації грецьких товариств України Олександра Іванівна Проценко-Пічаджі.
Пан заступник міністра був надзвичайно вражений побаченим та побажав грекам Урзуфа і надалі розвивати самобутню грецьку культуру.
31 серпня заступник міністра закордонних справ Грецької Республіки з питань діаспори пан Константинос Власіс зустрівся із головою Донецької обласноїдержавної адміністрації П.О.Кириленком. Про підсумки зустрічі Павло Олександрович написав на своїй сторінці у Фейсбуці:
“Із Константіносом Власісом, заступником міністра закордонних справ Грецької Республіки обговорили питання співпраці та поглиблення культурних зв’язків між Грецією та Україною.
Так історично склалося, що наше Приазов’я – це регіон компактного проживання греків. Тут вони віддавна вибудовують міцні зв’язки з українцями, при цьому бережуть свою культуру, традиції та мови.
Один тільки факт того, що саме на Донеччині, у Маріуполі, працює Генеральне консульство Греції в Україні, свідчить про тривалу і непохитну співпрацю між греками та українцями у Приазов’ї.
Завжди приємно мати справу із людьми та країнами, дружні стосунки з якими сягають десятків, а то й сотень років. А особливо – коли ці стосунки стають міцнішими, коли з’являються труднощі.
Зокрема, Греція як учасник ЄС і НАТО, є нашим важливим союзником у захисті проти російської агресії. Крім того, Греція приймає на відпочинок та оздоровлення дітей із населених пунктів, розташованих на лінії фронту, та дітей учасників російсько-української війни. Це шляхетний і надзвичайно важливий для нашої країни жест.
Взаємини між містами Донеччини та регіонами Греції не обмежуються гуманітарною допомогою: це рівноправні стосунки у торгово-економічній, науково-технічній, культурній та, звісно ж, освітній галузях. Я впевнений, що ця співпраця ставатиме тільки глибшою та якіснішою, адже всі ми від цього будемо у виграші.
Важливо також, що розмова відбулася не тільки на регіональному рівні, але й на державному – участь у зустрічі взяв співголова групи з міжпарламентських зв’язків з Грецькою Республікою, народний депутат Дмитро Лубінець.
Парламентар наголосив, що наші країни мають у тому числі й спільні проблеми. Розуміння їх причин та наслідків роблять наші країни ще ближчими.
Пан Власіс привітав Україну з державними святами, які нещодавно відсвяткувала наша країна, а також подякував за допомогу, надану українськими рятувальниками у боротьбі з масштабними пожежами, що стали справжнім стихійним лихом для Греції.
Заступник міністра запевнив, що Греція завжди підтримувала і надалі підтримуватиме Україну в прагненні відстояти свою незалежність та територіальну цілісність.
Користуючись нагодою, запросив представників Грецької Республіки на виставку-презентацію інвестиційного потенціалу Донеччини, яка відбудеться у Києві у жовтні цього року.”