На грецькому острові Самос запрацював закритий табір для біженців

На грецькому острові Самос 18 вересня відкрився новий табір для біженців, у якому можуть розміститися до трьох тисяч людей.

Про це повідомляє DW, передає Укрінформ https://www.ukrinform.ua/rubric-world/3318088-na-greckomu-ostrovi-samos-zapracuvav-zakritij-tabir-dla-bizenciv.html

Як зазначається, об’єкт розташований за п’ять кілометрів від колишнього тимчасового табору поблизу містечка Ваті та інших населених пунктів і оточений високим парканом з колючого дроту.

Міністр у справах міграції та притулку Греції Нотіс Мітаракіс на відкритті заявив, що у новому таборі люди будуть жити в хороших умовах і в безпеці

Він укотре наголосив, що Греція більше не є воротами для нелегальної міграції в ЄС. За словами міністра, якщо два роки тому на Самос прибули 10 500 мігрантів, то цього року – лише 111.

За повідомленнями грецьких ЗМІ, мешканцям нового табору буде щодня дозволено виходити за його межі з 8:00 до 20:00. Це правило не поширюється на тих, чиє клопотання про притулок було відхилено і хто за договором між ЄС і Анкарою має бути відправлений назад до Туреччини.

Тим часом гуманітарна організація “Лікарі без кордонів” розкритикувала новий табір.

“Мільйони євро витрачені на будівництво об’єкта, оточеного військовим колючим дротом і оснащеного системами спостереження. І все це – для затримання людей, єдиний “злочин” яких полягає в тому, що вони шукають допомоги та стабільності. Ми можемо лише допомогти нашим пацієнтам вижити в цьому таборі”, – ідеться в заяві.

Нагадаємо: Самос – перший грецький острів, на якому побудований “закритий центр з контрольованим доступом”. Інші подібні об’єкти будуть згодом відкриті на островах Лесбос і Хіос.