Привітання заступника міністра закордонних справ Греції пана Антреаса Катцаніотиса з нагоди фестивалю грецької культури «Мега Йорти»

Дорогі друзі! Я хотів би вам подякувати за почесне запрошення відвідати Всеукраїнський фестиваль грецької культури «Мега Йорти», який відбудеться 25 вересня 2021 року, з нагоди 30-ої річниці Незалежності України і 200-річчя від початку визвольної боротьби Греції. На жаль, у ці дні я у складі представництва уряду повинен буду перебувати в Латинській Америці.
Κультура – один із найважливіших засобів спілкування між народами. Завдяки культурі ми спілкуємось, дізнаємось про своє минуле, надихаємось на майбутнє, а найголовніше – черпаємо силу із свого коріння. Це була мета видатного поета, прозаїка, перекладача та письменника Доната Патричі (1934-2004), який відіграв важливу роль у відродженні грецької літератури та фольклору в Україні та першим взяв на себе ініціативу, у 1988 році, щодо організації першого фестивалю національної культури греків Приазов’я, який тепер носить його ім’я.
Цього року Греція та Україна зустрічаються на двох важливих річницях. Обидва ювілейні заходи мають спільний знаменник – «Незалежність». Греція була незалежною державою майже двісті років, а Україна святкує тридцяту річницю незалежності. Дві країни мають тісні дружні зв’язки та підтримують чудові дипломатичні відносини. Як члени міжнародного співтовариства вони сприяють прогресу та процвітанню народів, а як члени міжнародних організацій – мирному співіснуванню та братерству.
Бажаю вам успіхів в організації цього важливого культурного заходу для України в цілому та для греків України, також щиро вітаю її організаторів!
Антреас КАТЦАНІОТИС.