Привітання голови Федерації грецьких товариств України Олександри Проценко-Пічаджі учасникам і гостям Всеукраїнського фестивалю грецької культури «Мега Йорти»

Дорогі друзі! Сердечно вітаю всіх вас із проведенням Всеукраїнського фестивалю грецької культури «Мега Йорти» ім. Доната Патричі у Маріуполі – місті, де б’ється серце еллінізму в Україні.

Започаткована більше тридцяти років тому благородна ініціатива об’єднати даним фестивалем греків України наразі відіграє важливу роль у вихованні майбутніх еллінів та у розвитку самобутньої грецької культури.

Символічно, що цьогорічний фестиваль проходить саме у Маріуполі – українському місті, історія якого невід’ємна від історії нашого народу. Архип Куїнджі, Григорій Челпанов, Георгій Псалті, Феоктист Хартахай, Григорій Бахчиванджі, Давід та Олександр Хараджаєви, Віктор Арнаутов, Віктор Бар’яхтар тощо – це видатні греки, які своєю діяльністю прославили місто Марії.

Для греків України Фестиваль «Мега Йорти» став символом становлення незалежної держави, бо саме із здобуттям незалежності України греки здобули можливість розвивати власну культуру та рідні мови.

За час свого існування фестиваль став важливою і невід’ємною частиною культурного життя нашої країни. Це мистецька подія, що єднає греків Києва та Маріуполя, Львова та Одеси, Харкова та Ніжина, Запоріжжя та Сум, Дніпра та Миколаєва, Херсона та Волновахи, Мелітополя та Ізмаїла, Сартани, Старого Криму та сільських районів Донецької області.

Демонструючи досягнення грецької культури, «Мега Йорти» виступає із закликом до толерантності та єднання, служить розширенню дружніх зв’язків та творчих горизонтів, залучає в свою орбіту нових учасників і відданих шанувальників, знайомить публіку з неповторною творчістю грецьких вокальних, театральних, хореографічних, фольклорних колективів і виконавців із різних регіонів України, пишається своїми спортсменами та майстрами народної творчості.

Нехай «Мега Йорти – 2021» гостинно зустрічає друзів у прекрасному і дуже гостинному місті Маріуполі, надихає митців на нові творчі проєкти, сприяє розвитку міжнародних культурних зв’язків і впевнено крокує у майбутнє, даруючи усім шанувальникам грецької культури світло Миру, Любові і Добра!

Щиро вірю, що наш фестиваль буде розвиватися, рухатися до нових обріїв, збільшувати масштаби та зміцнювати свій авторитет, а усі гості, як завжди, отримають справжнє задоволення від занурення у надзвичайний, живий світ грецької культури.