Привітання Генерального секретаря греків зарубіжжя та громадської дипломатії пана Іоанніса Хрисулакіса з нагоди Всеукраїнського фестивалю грецької культури «Мега Йорти»

Дорогі друзі! Грецька ідентичність, наше «обличчя» у сучасному багатополярному світі – все це значною мірою виражається через нашу культуру, національні танці,  музику, ремесла та народне мистецтво, живопис, театр і літературу.

Протягом усієї історії людства культура, «велика любов» еллінізму, була найміцнішим і постійним зворотним зв’язком між взаємодією людей і налагоджувала зв’язки дружби та взаєморозуміння.

Ці цінності втілює улюблена дитина українського еллінізму – Всеукраїнський фестиваль грецької культури «Мега Йорти», провідний культурний захід, який кожні два роки об’єднує еллінізм з усіх історичних грецьких  місць Приазов’я. Це чудова ініціатива, яка з 1988 року щороку доводить свою динамічність і життєву силу.

Організаційна підтримка Федерації грецьких товариств України, яка з патріотизмом та любов’ю організовує цей фестиваль з 1995 року, визнала його точкою відліку та гордістю для греків Приазов’я  та України. Грецька культура, яка зберігала полум’я своєї культурної спадщини незгасимим, і разом з нею, у багатокультурному просторі своєї живої громади створила власне сяюче творіння, свою власну мрію, виліплену грецькими очима.

Цього року, на 200-ту річницю національного полігенезу та 30-ту річницю Незалежності України, «Мега Йорти» – це можливість проголосити національну гордість, обов’язок зберігати та передавати історичну пам’ять, а також джерело натхнення та бачення з нагоди торжества духу єдності, співпраці та солідарності.

Фестиваль має на меті підтвердити та підкреслити гармонію у спілкуванні, взаєморозумінні та мирному співіснуванні двох народів на повсякденному та культурному рівні.

Грецію та Україну пов’язують міцні дружні зв’язки, що ґрунтуються на спільній православній вірі, спільних духовних і культурних цінностях і багатому історичному минулому, починаючи з часів давньогрецького поселення на узбережжі Чорного моря.

Всеукраїнський фестиваль грецької культури «Мега Йорти», з одного боку, має помітний вплив на позачасову присутність еллінізму в Приазов’ї, а з іншого – став важливою інституцією зі значним зростанням великої мозаїки різноманітних заходів, які постійно організовує діаспора у різних куточках світу.

Бажаю вам успіхів у ваших заходах, здоров’я та процвітання учасникам та успіхів Федерації грецьких товариств України у її бездоганній діяльності.

Я запевняю вас, що в цій справі Грецька держава, Генеральний секретаріат греків зарубіжжя та громадської дипломатії Міністерства закордонних справ завжди буде вашим помічником та підтримкою.