Учені розгадали загадку стародавнього поховання з пікантним написом богині любові

Дослідники змогли дізнатися, що робить чаша з провокаційним написом у могилі дитини.

Учені нещодавно виявили, що в давньогрецькому кремаційному похованні, якому майже 3000 років, було поховано більше людей, ніж вважалося раніше, повідомляє Livescience.

Вважалося, що в гробниці була похована тільки дитина, але новий аналіз кісток показав, що там були останки принаймні трьох дорослих. Це може пояснити давню загадку: чому в гробниці є чаша з пікантним написом, який був би недоречним у могилі дитини.

Пікантний напис

На глиняній посудині, відомій як Чаша Нестора, є трирядковий напис, який закінчується обіцянкою, що всякий, хто пив з чаші, буде охоплений бажанням Афродіти, давньогрецької богині краси і любові.

Експерти довго не могли зрозуміти, чому таке послання залишили в могилі дитини, і нове відкриття може допомогти пояснити це, кажуть учені.

“Ми знову відкрили нерозкриту справу”, — говорить Меланія Гіганте з Падуанського університету в Італії.

Поховання є частиною давньогрецького міста Пітекусай, яке розташовувалося на острові Іск’я в Тірренському морі, біля західного узбережжя Італії. Місто датується восьмим століттям до нашої ери, і в період з 1952 по 1982 рік археологи розкопали тут близько 1300 гробниць.

Гробниця 168

Одна з гробниць, названа “Кремація 168”, більш відома як “Гробниця чаші Нестора”, яку так назвали через знайдену тут посудину для пиття вина під назвою котила. На чашці є один з найстаріших збережених зразків давньогрецької писемності.

У знаменитій поемі “Іліада” Гомер описав золоту чашу, яку міг підняти тільки її власник, герой Нестор. Але глиняний посуд, знайдений у гробниці 168, являє собою просту чашу. Але напис на ній наче є відсиланням до міфічного кубка Нестора.

Текст напису

Три рядки тексту на глиняній чаші давньогрецькою, написані гекзаметром (рядок віршів з шістьма акцентами), що, як вважають учені, є відсиланням до Гомера.

Текст говорить: “Я — чаша Нестора, з якої приємно пити. Хто вип’є цю чашу повністю, того відразу ж опанує бажання Афродіти в прекрасній короні”.

Продовження статті читайте на сайті https://focus.ua/uk/technologies/494748-uchenye-razgadali-zagadku-drevnego-zahoroneniya-s-pikantnoy-nadpisyu-bogini-lyubvi