«100 років потому. Киріак Костанді»

Кожної неділі, починаючи з 3 жовтня, о 14:00 в Одеському художньому буде проходити екскурсія виставкою «100 років потому. Киріак Костанді».
 Виставку приурочено до 100-річчя зі смерті художника, проєкт відбувається за ініціативи Генерального консульства Греції в Одесі.
На екскурсії знаходиться більше 60 живописних та графічних робіт, які тривалий час зберігалися в фондах музею, а також архівні фото та документи. Ви побачите не просто пейзаж чи сюжет на фоні пейзажу, а саме життя та його неповторний момент. Також куратори виставки зупиняться на основних моментах життя та творчості художника, розкажуть про важливі події особистого життя, а також про творчу й педагогічну діяльність митця.
Де: Одеський художній музей, Софіївська, 5А
Коли: кожної неділі, починаючи з 3 жовтня, о 14:00
Вартість: 100 грн, квитки за посиланням https://cutt.ly/yEUzi80
Довідка

Киріак Костанді (1852—1921) був одним з найвидатніших одеських художників XIX — початку ХХ століть. Він не тільки створив чимало картин, а й навчав майже всіх одеських митців свого часу; був співзасновником Товариства південноросійських художників.

Зрештою Костанді став одним зі співорганізаторів Одеського художнього музею, а згодом — його головним зберігачем, тобто, фактично, директором. Сьогодні в Одеському художньому зберігається найбільша колекція робіт Киріака Костанді, і вже скоро обрану її частину можна буде побачити у виставкових залах музею.

На виставці буде представлено роботи, які тривалий час зберігалися у фондах музею; численні етюди; архівні фото і документи, а також роботу сучасного художника Василя Дмитрика. Паралельно із загальновідомими подіями творчої та педагогічної діяльності Костанді в проєкті буде розкрито важливі моменти його особистого життя.

Киріак Костанді походив з грецької родини: його батьки переїхали з острова Санторіні через переслідування османською владою. Згодом саме грецька громада відіграє основну роль в житті художника: генеральний консул Греції в Одесі Іван Вутчина (Вучина) та його брат Олександр дали юнакові кошти на навчання у Імператорській академії мистецтв.

Сьогодні грецька громада вшановує пам’ять художника, влаштовуючи його виставку в музеї, який Костанді так сильно любив. Проєкт втілено за підтримки Transatlantica Commodities Pte Ltd.

Щиро запрошуємо на відкриття виставки! На вас чекає зустріч з вибраними роботами Костанді, спілкування з кураторкою Тетяною Токарчук та організаторами виставки.