Меморіал землякам, що загинули під час Другої світової

23 жовтня 2021 року на честь Дня визволення сіл Якимівка та Радіонівка відбулося урочисте відкриття пам’ятного знаку загиблим під час Другої світової війни жителям Сартани. Тоді, при звільненні Мелітопольського краю, у 1943 року загинуло понад 200 сартанців.
У заході взяли участь голова Маріупольської районної ради Степан Махсма, депутат райради Володимир Скудар, голова Сартанської ВЦА Олександр Куркчи, представники військово-цивільної адміністрації, військові та місцеві жителі.
Усіх присутніх з відкриттям пам’ятного знака та з Днем визволення сіл Якимівка та Радіонівка від німецько-фашистських загарбників привітав голова Маріупольської районної ради Степан Махсма. Він підкреслив, що військова слава сартанців складається з героїзму кожного захисника.
«Друга Світова війна торкнулася майже кожної сім’ї в нашій країні. У багатьох близькі родичі пішли на війну, хтось повернувся додому, а хтось — пав на поле битви, але пам’ять про них назавжди залишилась у наших серцях. Це пам’ятний знак не просто ще одна скульптурна композиція; це знак найвищої духовності, щирості та народної пам’яті. Я вдячний усім, хто допомагав у створенні пам’ятника. Це наш спільний внесок на згадку про Другу Світову. Наш обов’язок — пам’ятати тих, хто пройшов війну, і вшановувати пам’ять героїв», — зазначив Степан Масхма.
Право відкрити пам’ятний знак було надано голові Маріупольського району, голові Сартанської ВЦА та старості села Радіонівка.
«Дякую всім, хто брав участь в організації даного проєкту. Мешканцям Якимівського ОТГ Мелітопольського району, селища Сартани. Окрема подяка директору Якимівського краєзнавчого музею Віктору Гнідашеву. За вагомий внесок у проєкт «Пам’ять народна», він відзначений званням “Почесний мешканець селища Сартана”», — висловив подяку депутат Скудар.
На завершення заходу його учасники вшанували пам’ять героїв хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятного знаку.
Текст і фото: https://www.facebook.com/mariupol.rr