Послання Заступника Міністра Закордонних Справ Греції пана Андреаса Кацаніотиса до Греків Зарубіжжя з нагоди відзначення роковин 28-го Жовтня

Співвітчизники та співвітчизниці,
Річниця 28-го жовтня 1940 року для Греків усього світу є днем пам’яті та пошани. Сьогодні вшановуються однодушність та згуртованість, з якими наші предки повстали проти шантажу імовірного загарбника. Вони голосно заявили «ОХІ – НІ» фашизмові та нацизму. І в цьому гордому «ОХІ» зосереджена віра Греків у вселюдські цінності свободи, справедливості та відданості національним ідеалам.
Відмова Греції здатися силам Осі на світанку 28-го жовтня вмить запульсувала загальним запалом народу, який брав зброю в руки, щоб захистити святу землю Батьківщини. Відвага Греків викликала страх у народів, і дружніх, і ворожих до нас, ставши синонімом героїзму, прикладом єднання народу, який не скорився перед перевагою ворога. Але натомість зібрав сили і ринувся у бій, доводячи, що жодну чисельну чи військову перевагу не можна порівняти з силою духу та серця.
Гречанки та Греки всієї землі,
Цьогорічне відзначення роковин 1940-го збігається зі святкуваннями двохсотліття від початку Національно-Визвольної Боротьби. У такий спосіб маємо найкращу можливу нагоду звернутися до національної історії для піднесення патріотичного духу. Жертви наших предків надихають нас та до цього часу вказують нам наш шлях. Віра в ідеали свободи та людської гідності, відчуття відповідальності за захист Батьківщини, відвага, яка перемагає страх та живить надію. Усе це є нашим дороговказом, освітлює той шлях, який нам потрібно здолати усім разом як Нації, і надихає нас розвиватися, рухатися вперед задля прийдешніх поколінь Греків. Закликаю вас долати цей шлях разом, зібравшись у кулак, з єдиною турботою про досягнення наших національних цілей, а також світліше майбутнє для наших дітей.
Нехай живе 28-е Жовтня!
Андреас Кацаніотис
Переклад з новогрецької https://www.facebook.com/GreeceinUkraine