Порушення законів і звичаїв війни

“Порушення законів і звичаїв війни” – ст.438, ч.1.
Таку попередню кваліфікацію за Кримінальним Кодексом України дали правоохоронці Волноваського райвідділу поліції діям окупантів, які сьогодні з мінометів обстріляли мирне населення Гранітного та пошкодили 6 приватних житлових будинків. Про це на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук написав голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко https://www.facebook.com/pavlokyrylenko.donoda
Крім того, навколо Гранітного сьогодні ж точаться «бої» і у соціальних меражах: з’являються повідомлення про те, що начебто українські військові «захопили міжпозиційний простір на тимчасово окупованих територіях Донецької області поблизу селища Гранітне». Причому у таких «повідомленнях» нерідко згадується прилегле до Гранітного селище Старомар’ївка.
Командування Об’єднаних сил вже офіційно заявило, що ця інформація не відповідає дійсності і є черговою спробою незаконних збройних формувань РФ дискредитувати та звинуватити Україну у порушенні лінії розмежування. Натомість окупанти в порушення режиму всеосяжного припинення вогню відкривають вогонь (із забороненого Мінськими домовленостями озброєння!) по мирному населенню, яке проживає у Гранітному!
Знаю, що військові тримають ситуацію під своїм повним контролем і повною мірою готові захистити цивільних людей.
А від себе хочу додати кілька фактів щодо Старомар’ївки, щоб пояснити, що це за територія: селище впритул прилягає до Гранітного; тамтешні діти пішки ходять до Гранітненської школи, продукти і усі необхідні товари також завозяться із Гранітного.
Прошу усіх, хто подає «повідомлення», ретельно розбиратися у ситуації і не перекручувати фактів.