Іоанніс Хрисулакіс: “Усі греки, Греції та діаспори, є єдиним цілим!”

Привітання Генерального Секретаря Генерального секретаріату Греків Зарубіжжя та публічної дипломатії Міністерства закордонних справ Греції пана Іоанніса Хрисулакіса з нагоди святкування річниці 28 жовтня 1940 року

Дорогі наші співвітчизники,

Генеральний секретаріат греків зарубіжжя і публічної дипломатії  разом з усіма греками Греції та усього світу святкує  річницю 28 жовтня 1940 року.

Греція святкує в усіх куточках земної кулі. Греція згадує. Греція відчуває національну гордість. Тому що одного дня вона озирнулася на боротьбу своїх предків проти тих, хто замислював знищити її незалежність, гідність, свободу, поглянула вперед, у майбутні покоління і знову сказала «НІ» іншому (ще одному) завойовнику.

Вісімдесят один рік тому наша маленька країна зробила немислиме: безстрашно поглянула в очі бронетехнікам країн Осі й кинулася у війну, щоб захищати вівтарі, святилища й святині. І вона змусила всю планету схилятися в страху перед її величністю, перед хоробрістю і відвагою своїх дітей, які пішли на війну, як на свято, перед силою грецької душі, яка кинула виклик жертовності перед обличчям поневолення і підкорення.

У 1940 році наша країна вступила у війну, вирішальну для історії людства, вирішальну для її власної історії, з рішучістю, войовничістю і національною солідарністю, з прапором віри і вічних, загальнолюдських цінностей нашого роду.

Цінності, які ви, греки-експатріанти, зберігаєте на своїх нових батьківщинах. З впевненістю в могутності, яку еллінізм демонстрував протягом своєї тривалої історії, за будь-яких обставин, він чинив рішучий опір силам нацизму і наважувався сказати: «НІ». Він досяг перемог і ударів, які згодом визначили хід і результат Другої світової війни.

Ми вшановуємо цю спадщину сьогодні, ми відроджуємо цю пам’ять і надсилаємо цей месидж будь-якому можливому втручанню в нашу територіальну цілісність і наші національні інтереси: усі греки, Греції та діаспори, є єдиним. Вірні ідеалам і цінностям нашого народу, з силою славного минулого і впевненим поглядом на оптимістичне і світле майбутнє для нас і майбутніх поколінь.