Привітання голови Федерації грецьких товариств України Олександри Іванівни Проценко-Пічаджі з нагоди святкування річниці 28 жовтня 1940 року

Дорогі друзі! Від імені Ради Федерації грецьких товариств України щиро вітаємо Вас із річницею Дня «Охі!» та Дня вигнання нацистських окупантів із України.

28 жовтня греки усього світу відзначають День «ОХІ», який став початком мужньої, рішучої, самовідданої, масової і згуртованої боротьби греків з нацизмом. Цей святий день викарбований в національній пам’яті не одного покоління і завжди викликає почуття радості, безмежної гордості за грецький народ, бо греки у кровопролитних боях, довели, що гідні своїх предків і тієї свободи, яку отримали від них.
28 жовтня ми відзначаємо і 77-му річницю Дня визволення України від нацистських загарбників. Не злічити подвигів – бойових і трудових, здійснених під час Другої світової війни. Не перелічити героїв відомих і не відомих, живих і полеглих. Важко знайти і грецьку родину, у родоводі та пам’яті якої немає особистих втрат.
На жаль, сьогодні ми є свідками продовження неспокою та військових дій у нашій державі, є свідками спадкоємності традицій воїнів та необхідності знову захищати свої землі ціною тисяч молодих життів. Але ми обов’язково здолаємо і цю агресію, бо незгасне світло Дня «Охі» додає нам сил і віри у наших захисників.
Щиро бажаю всім нам міцного здоров’я, мирного неба, родинного затишку та багато років життя. Щира вдячність сердець і пам’ять про величний подвиг захисників житиме!

Олександра Проценко-Пічаджі,
голова Федерації грецьких товариств України.