МДУ відзначив річницю Дня “ОХІ”

28 жовтня Греція відзначила національне свято – День «ОХІ». За традицією Маріупольський університет долучився до святкування та провів тематичний захід, що об’єднав майже півсотні освітян і студентів.
Організаторами виступили викладачі кафедри грецької філології та перекладу і викладач від Координаційного офісу з питань освіти при Генеральному Консульстві Греції у Маріуполі Ставрос Андоніадіс.
В.о. завідувача кафедри, доцент Юлія Лабецька розповіла про історичні події 40-х років, наголошуючи на мужності та самовідданості грецького народу, який одностайно відповів рішуче «Ні» («Охі») на ультиматум італійського диктатора Беніто Муссоліні.
Також викладачка зазначила, що тема супротиву та нескори перед фашистськими загарбниками добре знайома всім українцям, зокрема у вересні відзначають річницю звільнення Донбасу від німецько-фашистських військ.
Викладач від Координаційного офісу з питань освіти Ставрос Андоніадіс підготував презентацію про основні події грецької історії, пов’язані з оголошенням війни, окупацією, першими перемогами, рухом опору та звільненням від фашизму. Презентація супроводжувалась декламацією віршів у виконанні студентів спеціальності «Новогрецька мова та література».
Усі присутні пригадали подвиг грецького та українського народів у боротьбі з фашизмом і вшанували пам’ять загиблих у цьому протистоянні.