«Сяйво Еллади» – 2021

Третього листопада 2021 року на сторінках Facebook та Instagram Харківського художнього музею відбудеться презентація онлай виставки творчих робот переможців ХІ-го обласного конкурсу серед дітей на кращий художній твір на грецьку тематику «Сяйво Еллади».
Конкурс організований Громадською організацією «Харківське міське товариство греків «Геліос» з метою популяризації культурної спадщини грецького народу, виховання підростаючого покоління на високих ідеалах еллінізму та взаємозбагачення культур України і Греції. Конкурс традиційно присвячений Державному святу Грецької Республіки День «Охі!».
Тема конкурсу «Грецькій Революції – 200 років. Посвята юних художників України».
2021 рік – це рік святкування 200-річчя Грецької Революції (1821-1829), в результаті якої було повалено 400-річне панування Османської імперії в Греції і в жорстоких боях завойована незалежність країни. Ця визначна подія є чудовою нагодою зацікавити юних художників України вивченням історичних подій боротьби греків за свободу Батьківщини, познайомитися з її героями, висловити своє особисте бачення, свої знання, а також відобразити розуміння цих подій і те, який зв’язок і підтримку в той час вони мали серед інших країн і народів. Наприклад – «Одеса і свобода Греції: 1814-1821, Філікі Етерія» і ін.
Конкурс проводився за сприяння Одеської Філії Грецького Фонду Культури, Департаменту по роботі з громадськими об’єднаннями Харківської міської ради та Харківського художнього музею.
До участі в конкурсі були запрошені діти двох вікових категорій: від 6 до 10 років та від 11 до 16 років.
У конкурсі взяли участь біля 70 дітей різних національностей, які представляють
12 закладів естетичного напрямку Харківської та Донецької областей. У конкурсі також брали участь діти з Громадської організації «Харківське міське товариство греків «Геліос».
Підсумки конкурсу оцінювалися журі, до складу якого увійшли художники – члени Харківського міського товариства греків «Геліос» і друзі грецької громади: відомі науковці, художники, мистецтвознавці, архітектори з Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова i Харківського національного університету будівництва та архітектури: О.Ю. Оленіна, В.Й. Кравець, О.В. Шило, О.В. Підлісна, О.М. Глушич, Н.В. Тимофєєва, Л.О. Глушич, Н.В. Ігнатьєва, І.І. Селіщева.
Голова журі П.О. Дзюбенко – кандидат архітектури, доцент Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова, член Національної Спілки художників України.
Переможці та номінанти ХІ-го обласного конкурсу серед дітей на кращий художній твір на грецьку тематику «Сяйво Еллади» нагороджуються Грамотами Департаменту по роботі з громадськими об’єднаннями Харківської міської ради та подарунками.
Всі інші учасники конкурсу отримають Грамоти Громадської організації «Харківське міське товариство греків «Геліос».
Подяками грецького товариства відзначені керівники та викладачі закладів, що сприяли проведенню даного конкурсу.
Алла ФРЕНКЕЛЬ.