Відбулася грецько-українська конференція, присвячена творчості Лесі Українки, з нагоди 150-річчя від дня її народження.

13 листопада члени виконкому ФГТУ взяли участь у тематичній грецько-українській конференції, присвяченій творчості Лесі Українки, з нагоди 150-річчя від дня її народження.
Співорганізаторами цього надзвичайно цікавого заходу виступили Грецько-Українська палата та Маріупольський державний університет, а сам захід відбувся під егідою Посольства України в Грецькій Республіці в рамках презентації та популяризації діяльності представників української літератури.
З вітальним словом до учасників звернулися Надзвичайний і Повноважний Посол України в Грецькій Республіці Сергій Шутенко та ректор Маріупольського державного університету Микола Трофименко. Модератором заходу виступив Генеральний Секретар Грецько-Української палати Герасимос-Ніколаос Бугас.
На заході у виконанні студентів-елліністів прозвучали уривки з поетичних творів та драматичних поем Лесі Українки українською та румейською мовами (у перекладі Ф.Шебанця); було презентовано виставку «Картини з життя. Подорож спогадів» сучасного художника Ставроса Джорджоса, яку прокоментувала культуролог Джина Карвунакі.
З доповідями про особисте життя, життєвий та творчий шлях письменниці, її внесок у розвиток світової літератури виступили декан факультету грецької філології та перекладу Юлія Жарікова та старший викладач кафедри грецької філології та перекладу Ірина Рожкова.
Завідувачка кафедри української філології МДУ Ірина Мельничук представила доповідь «Φιλοσοφία αγάπης σε δραματικό ποίημα της Λέσιας Ουκραΐνκας «Εμμονική» («Філософія Любові у драматичній поемі Лесі Українки «Одержима»), в якій торкнулася питання своєрідності тлумачення письменницею концепту Любові як важливого аспекту людського буття.
Дружня атмосфера заходу сприяла міжкультурному спілкуванню, засобом якого стала творчість видатної українки.