21 листопада відкриється виставка «Бузок. Присвячення Киріаку КОСТАНДІ»

21 листопада 2021 року, о 15:00, в Одеському Будинку-Музеї імені М. К. Реріха відкриється виставка «БУЗОК. ПРИСВЯЧЕННЯ КИРІАКУ КОСТАНДІ». До 100-ої річниці пам’яті (1852–1921).
ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟΝ ΚΥΡΙΑΚΟ ΚΩΝΣΤΑΝΤΗ (1852–1921)
ОРГАНІЗАТОР ВИСТАВКИ — ОДЕСЬКА ОБЛАСНА ОБЩИНА ГРЕКІВ ІМЕНІ Г. Г. МАРАЗЛІ
Киріак Костанді перший відкрив тонку та ліричну красу одеського пейзажу. Художник неодноразово зображував околиці Одеси з буйно квітучими кущами бузку. Висвітлені сонцем гілки бузку на його полотнах, досі дарують відчуття тепла та аромату весни, що остаточно вступила у свої права (πασχαλιά — так звучить грецькою мовою бузок, що розквітає в Греції в дні Великодня).
На виставці «Бузок. Посвячення Киріаку Костанді» представлені роботи викладачів та студентів художніх спеціальностей навчальних закладів Одеси, а також учасників «бузкових» пленерів, які щорічно організовуються та проводяться Сергієм Брайко.
У виставці взяли участь художники з Чернігова, члени Національної спілки художників України: Оксана Корнієнко, Надія Мартиненко та Володимир Наталушко. Бузок — це символ пробудження весни, перетворення природи — постало у всьому своєму різноманітті в натюрмортах та пейзажах учасників проекту.
«Виставка Бузок. Посвячення Киріаку Костанді» — своєрідна данина пам’яті вчителю, який виховав плеяду одеських художників, які зробили значний внесок у культурну спадщину краю.
Бузок — символ об’єднаного розквіту весни у Греції та Одесі — адже недарма Одеса стала для греків другою батьківщиною.
Приєднатися до онлайн-трансляції відкриття можна за посиланням https://youtu.be/hZMpMOaxS6c