Одеський музей присвятив «бузкову» виставку Кіріаку Костанді

Одеський будинок-музей імені М. К. Реріха (Велика Арнаутська, 47) відкрив виставку «Бузок. Посвячення Кіріаку Костанді», де представлені роботи викладачів і студентів художніх спеціальностей навчальних закладів Одеси, а також учасників «бузкових» пленерів, які щорічно організовуються та проводяться Сергієм Брайком.

У виставці взяли участь художники з Чернігова, члени Національної спілки художників України: Оксана Корнієнко, Надія Мартиненко та Володимир Наталушко. Бузок, цей символ пробудження весни, перетворення природи, постав у всьому своєму різноманітті в натюрмортах та пейзажах учасників проєкту.

«Виставка “Бузок. Посвята Кіріаку Костанді” — своєрідна данина пам’яті вчителю, який виховав плеяду одеських художників, які зробили значний внесок у культурну спадщину краю», — наголосила ініціатор заходу Вікторія Германчук, член громади греків імені Маразлі.

«За розповідями бабусі, прадідусь був скромним і не сподівався на якесь вихваляння, — розповіла правнучка художника Олена Костанді. — Якщо про нього пам’ятають через сто років після його смерті і влаштовують такі приголомшливі вечори, то він справді був чудовою людиною і приголомшливим художником».

Одеські художники – учасники Світлана Крижевська, Стелла Мунтян, Віктор Потеряйко, Сергій Басок, Тетяна Даневич-Потафєєва, Тетяна Поповиченко та інші зобразили бузок максимально близько до натури та поетично. Ця квітка, кажуть живописці, має особливу кольорову гаму з переливами, яку непросто передати, і в цьому потрібно вчитися якраз у Кіріака Костанді.

Про це повідомляє сайт https://timer-odessa.net/news/odesskiy_muzey_posvyatil_sirenevuyu_vistavku_kiriaku_kostandi_498.html